Planowanie płci dziecka

Ciąża    
ocena

Wielu rodziców chciałoby mieć możliwość zaplanowania płci swojego dziecka. Kwestia planowania płci dziecka zajmowała umysły ludzi już w starożytności. W Talmudzie podkreślano wagę orgazmu kobiety na zwiększenie szans na poczęcie syna. W rejonie Germanii małżonkowie pragnący męskiego potomka kładli się do łóżka z siekierą. Hipokrates zalecał mężczyznom chcącym mieć córkę, aby kontakty intymne z żoną odbywali zaraz po zakończeniu miesiączki.

Planowanie płci dziecka

sxc.hu

Chińczycy już 700 lat temu próbowali zaplanować płeć dziecka. Ich kalendarz płodności przewidywał płeć dziecka na podstawie dwóch wskaźników:

- wieku matki w chwili poczęcia
- miesiąca poczęcia.

Dopiero rozwój medycyny wyjaśnił od czego zależy płeć dziecka. Wpływ na to mają chromosomy płciowe. Komórki rozrodcze zawierają po jednym chromosomie:

- plemniki mają chromosomy X lub Y
- komórka jajowa zawiera chromosom X.

W efekcie zapłodnienia, po połączeniu się plemnika oraz komórki jajowej (XX) urodzi się dziewczynka, a gdy połączy się komórka jajowa z plemnikiem o chromosomie Y(XY) dziecko będzie płci męskiej.

Metody planowani płci dziecka

Dietetyczna - polega na przyjmowaniu odpowiednich posiłków. Aby urodziła się dziewczynka dieta powinna być bogata w wapń i magnez. Z kolei poczęciu chłopca sprzyja dieta obfita w sód i potas.

Cykliczna (tzw. metoda Selnas) - przyjmuje się, że potencjał komórki jajowej zależy od dnia cyklu. Zgodnie z nią można przyjąć, iż pary chcące mieć syna powinny współżyć w dniu owulacji, w planując córkę - 40 godzin przed jajeczkowaniem.

Laboratoryjna
- metoda ta polega na sztucznym zapłodnieniu wyodrębnionymi plemnikami. Wskazówka do selekcji plemników są różnice w ciężarze i wielkości plemników, zawierających chromosomy X i Y. Metoda ta jest jednak dość skomplikowana i kosztowna.

Owulacyjna - mamy na uwadze fakt, iż plemniki z chromosomem X są wolniejsze ale bardziej trwałe. Jeśli do zbliżenia dochodzi 1-2 dni przed owulacją, większe szanse są na poczęcie dziewczynki. Plemniki z chromosomem męskim szybciej spotykają komórkę jajową więc w dniu owulacji, podczas współżycia, jest większa szansa na poczęcie chłopca.

Mieliście jakieś szczególne preferencje co do płci swojego dziecka? Próbowaliście w pewien sposób wpłynąć na płeć swojego potomka?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

A czy to w ogóle da się zrobić tak szczególnie zaplanować? Podobno no nie jest to takie proste. Wiem na pewno, ze warto mieć dobrego lekarza ginekologa, ja takiego miałam, pani Beata Chołys Duszyńska jest wspaniałym lekarzem i bardzo dobrze ograniała mi ciążę. Byłąm zadowolona.

~ ser25 / 2018-05-21 11:57:31
oceń komentarz: (0) (0)

Polecamy