Dieta dla grupy krwi A

Dieta    
ocena

Jak twierdzą niektórzy eksperci, nasza grupa krwi powinna wpływać na nasze odżywianie. Jak odpowiednio dobrać dietę dla osób, które posiadają grupę krwi A?

Dieta dla grupy krwi A

photoxpress.com

Każdy kto choć trochę zna się na zdrowym odżywianiu i dba o swój organizm doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy z nas w ten czy inny sposób różni się od siebie pod względem zapotrzebowania na  witaminy, składniki odżywcze i mikroelementy. Jednak jak dowodzą lekarze, decyduje o tym nie tylko płeć, wiek i stan zdrowia, ale także grupa krwi, którą posiadamy. U człowieka wyróżniamy 4 grupy krwi, 0, A, B i AB powstałą z wyniku pewnego wymieszania przedstawicieli grupy A z grupą B.

Ze względu na cechy charakterystyczne grupy krwi A, jej szczególne potrzeby i umiejętności, bardzo ważne jest skomponowanie odpowiedniej diety, która będzie współgrała z funkcjonowaniem całego organizmu. Do najważniejszych produktów, które powinny zostać w niej zawarte należą ryby, a wśród nich dorsz, karp, łosoś, makrela, pstrąg tęczowy i morski, sardynka, szczupak i srebrny okoń. Jedyne produkty mleczne, które są tolerowane przez osoby z tą grupą krwi to mleko sojowe, ser sojowy, kefir i zsiadłe mleko.

Jeżeli chodzi o pieczywo, zdecydowanie należy w swojej diecie znaleźć miejsce dla chleba esseńskiego, Ezekiela, chleba z kiełków pszenicy, z mąki sojowej oraz dla wafli ryżowych. Najważniejszym elementem diety każdej osoby z grupą krwi A są warzywa i owoce. W pewien sposób rekompensują one wyeliminowane z diety mięso i dostarczają organizmowi szereg niezbędnych składników. Należy więc do swojej diety włączyć takie warzywa i owoce jak botwinka, brokuły, cebula czerwona i żółta, dynia, chrzan, cykoria, czosnek, kalarepa, kapusta bezgłowa, marchew, mniszek lekarski, pasternak, pietruszka, por, rzepa, sałata rzymska, szpinak, ananas, borówki, czarne jagody, cytryna, figi suszone i świeże, grejpfrut, wiśnia, jeżyny, morela, rodzynki, śliwki ciemne, czerwone, suszone, zielone oraz żurawina. Charakterystyczne jest to, że osobom z grupą krwi A lekarze zalecają spożycie czerwonego wina, zielonej herbaty czy kawy bezkofeinowej.

Mięso pod każdą postacią i wszystkie jego odmiany to podstawowy i najważniejszy produkt, który ze swojej diety powinny wyeliminować osoby z grupą krwi A. I choć w dużej mierze jest ono zastępowane przez ryby, również i w tym przypadku należy uważać i zrezygnować ze spożywania flądry, halibuta, homara, kalmara, kawioru, kraba, krewetek, łososia wędzonego, małż, morszczuka, muli, okonia, ostrygi, ośmiornicy, raka, sardeli, suma, śledzia, tuńczyka oraz węgorza. Ponieważ osoby z tą grupą krwi niemal wcale nie tolerują produktów mlecznych, muszą wykluczyć ze swojej diety mleko w każdej postaci, lody, masło, maślankę oraz wszelkiego rodzaju sery. Jeżeli chodzi  pieczywo, powinny również zrezygnować z chleba pełno-pszenicznego i wieloziarnistego. Choć ze względu na specyficzną dietę, osoby z grupą krwi A wbrew pozorom również powinny unikać pewnych owoców i warzyw, a wśród nich szczególnie czerwonej kapusty, oliwek, pieczarek, papryki czerwonej, zielonej i żółtej, pomidorów, ziemniaków białych, czerwonych i słodkich oraz bananów, mandarynek, mango, melonów, orzechów kokosowych, pomarańczy i rabarbaru.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher