Domowe sposoby na kaca

Dieta     dodano 2015-07-22
ocena

Jesteś po świetnej imprezie, ale następnego dnia czujesz się tak, jakbyś miał wyzionąć ducha? Poznaj sposoby, aby wrócić do normalności.

Domowe sposoby na kaca

http://pixabay.com

Piąteczek, piątunio. Drin za drinem, piwo za piwem. Tańce, swawole. A następnego dnia puka do drzwi największy wróg Twoich całonocnych poczynań – KAC. Co z nim zrobić, żeby przeżyć go jak najłagodniej?

Po pierwsze, wstań z łóżka i zjedz porządny posiłek. Niech to nie będą chipsy czy batonik, ale chociażby popularna jajecznica, kanapki z pełnoziarnistego chleba bądź muesli. Wśród polecanych produktów znajdują się także owoce cytrusowe oraz sok pomidorowy, który przyspiesza metabolizm i pozwala tym samym pozbyć się pozostałości po szaleństwach poprzedniej nocy.

Pożywne, wysokokaloryczne śniadanie ma nam przede wszystkim pomóc uzupełnić wypłukane przez alkohol witaminy oraz składniki mineralne. Z tego również względu powinno się unikać kawy i zastąpić ją sokami owocowymi bądź herbatą. Warto sięgnąć także po napój izotoniczny bądź wodę z cytryną oraz miodem, który jako źródło fruktozy przyspieszy oczyszczanie organizmu. Wśród innych „specjałów” można wymienić: sok z kiszonej kapusty (witamina C ,B), sok z ogórków kiszonych, kwas buraczany, napar z piołunu oraz kefir. Jeśli nie masz żadnego z tych produktów w domu, to sięgnij po zwykłą wodę mineralną.

Aby złagodzić ból żołądka, można wypić napar z mięty bądź z rumianku. Z kolei na nudności ratunkiem jest napój ze świeżo startym imbirem.

Boli Cię głowa i chcesz wziąć tabletkę? Zdecydowanie nie jest to dobre rozwiązanie dla Twojej wątroby. Zalecany jest w takim przypadku raczej zimny prysznic oraz zimne kompresy na czoło. Jeśli masz siłę, idź na spacer. Aktywność fizyczna przyspieszy wydalanie toksyn z Twojego organizmu, więc na pewno poczujesz się lepiej. Natomiast gdy brakuje Ci jakiejkolwiek chęci, aby wyjść z domu, to zamiast siedzieć przy komputerze, połóż się i odpocznij. Sen wpłynie korzystnie na Twój organizm, pozwoli mu się zregenerować, a Tobie przetrwać bolesne chwile.

Niezalecanym przez lekarzy i dietetyków sposobem na kaca jest zastosowanie klina, czyli wypicie małej ilości alkoholu, po której proces uwalniania się organizmu z toksyn ulegnie spowolnieniu, nie jest to jednak rzadka metoda samopomocy. Trzeba przede wszystkim pamiętać, żeby znowu nie przesadzić z procentami, bo zamiast ulżyć swojemu cierpieniu, wrócimy do punktu wyjścia.

A jakie są Wasze sposoby na „dzień po” ? ;-)

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska / 2011-01-25 13:33:55

Na co pomaga kurkuma?

Na co pomaga kurkuma?

Redakcja / 2014-12-02 11:28:23

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher / 2010-07-28 13:25:09

Arnika – właściwości lecznicze, zastosowanie

Arnika – właściwości lecznicze, zastosowanie

Katarzyna Kieś-Kokocińska / 2011-03-07 15:04:37