Jak przytyć - sposoby

Dieta     dodano 2016-09-15
ocena

Dla wielu osób, w szczególności kobiet, prowadzących niemal całe dorosłe życie zaciekłą walkę o utrzymanie w ryzach nieznośnej wagi ciała, pytanie o to „jak przytyć” jest niezrozumiałe i całkowicie abstrakcyjne!

Jak przytyć - sposoby

flickr.com

Choć wydawałoby się to nierealne istnieje spora grupa chudzielców, którzy mimo starań nie mogą przytyć. Matka natura wyposażyła ich w fenomenalnie działający system przemiany materii, który utrzymuje ich ciało często na poziomie niedowagi. Większość kobiet marzy o organizmie, który nie tyje mimo spożywania dużych porcji pożywienia lub kalorycznych smakołyków. Istnieją jednak panie, które chcą przytyć, ponieważ nie akceptują swego zbyt szczupłego, często chłopięcego ciała.

Okazuje się, iż przesadna szczupłość to problem spędzający sen z powiek także wielu panom. Przez niedowagę nie mogą oni wypracować odpowiedniej muskulatury ciała, ponieważ ciało nie wytwarza wystarczających ilości masy mięśniowej. Szczupła sylwetka sprawia także, iż czują się mało męscy.

Zmysłowe kształty to kwintesencja seksapilu i kobiecego czaru. Liczne sondaże wśród mężczyzn udowodniły, iż lubią oni kobiece krągłości, zaś przesadnie szczupłe kobiety nie wzbudzają często ich zainteresowania.

Niestety dla osób o błyskawicznej przemianie materii, ponętne kształty stanowią często sferę marzeń, zaś droga do zdobycia kilku kilogramów stanowi długi proces. Okazuje się, że przytycie jest znacznie trudniejsze niż chudnięcie. Na niedowagę cierpią także osoby prowadzące bardzo aktywny tryb życia lub narażone na permanentny stres. Warto zatem, przed przystąpieniem do tuczącej diety, skonsultować się z lekarzem, który wykluczy ewentualne choroby, powodujące niską wagę.

Próbując przytyć, w żadnym wypadku nie wolno objadać się tłustym mięsem, czy słodyczami. W ten sposób prawdopodobnie zyskamy kilka kilogramów, lecz także stracimy energię, dobre samopoczucie i zdrową cerę. Dodatkowo tak niezdrową dietą możemy sobie zafundować biegunki, wzdęcia, a nawet wymioty.

Osoby z niedowagą powinny spożywać zdrowe produkty wysokokaloryczne. Ich dieta powinna obfitować w tuczące węglowodany, takie jak białe pieczywo, kasze, makarony. Dzienna dawka kalorii powinna oscylować w granicach 3500 kalorii. Warto także spożywać większą ilość posiłków, ok. 5, które powinny odbywać się o tej samej porze, co 3-4 godziny. Przed posiłkiem warto wypić szklankę soku, aby wzmóc apetyt, zaś tuż po nim, zalecana jest półgodzinna drzemka.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jakie są zioła na zaparcia?

Jakie są zioła na zaparcia?

Katarzyna Kieś-Kokocińska / 2011-01-25 13:33:55

Na co pomaga kurkuma?

Na co pomaga kurkuma?

Redakcja / 2014-12-02 11:28:23

Alkohol a dieta - informacje

Alkohol a dieta - informacje

Joanna Rayzacher / 2010-07-28 13:25:09

Arnika – właściwości lecznicze, zastosowanie

Arnika – właściwości lecznicze, zastosowanie

Katarzyna Kieś-Kokocińska / 2011-03-07 15:04:37