Edukacja Jak wygląda kurs na stewardessę?

Jak wygląda kurs na stewardessę?

-

– aby zostać stewardessą /stewardem należy: mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualny paszport, umieć pływać, mieć odpowiedni wzrost i wagę oraz wykazać się bardzo dobrym staniem zdrowia. Jeśli chodzi o znajomość języków obcych, to należy opanować jeden na poziomie bardzo dobrym. Oczywiście, jest język angielski. Czasami linie lotnicze oczekują znajomości dwóch. Wymienione wyżej wymogi należą do podstawowych. Oprócz tego zwraca się uwagę na takie umiejętności miękkie jak łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi czy doświadczenie w obsłudze klienta;

– szkolenia dla stewardessą prowadzą linie lotnicze. Po pozytywnym rozpatrzeniu złożonej aplikacji kandydaci są kierowani na kurs. Jego celem jest jak najlepsze przygotowanie do zawodu. Warto również wspomnieć, że można skorzystać ze szkół, które organizują warsztaty dla potencjalnych pracowników linii lotniczych. Jednak uczestnik zajęć nie otrzymuje od niej gwarancji zatrudnienia.

– Tymczasem w przypadku szkoleń organizowanych przez linie lotnicze udział w nich jest równoznaczny z zatrudnianiem w firmie. Poza tym warto pamiętać, że te kursy są obowiązkowe dla osoby, która została przyjęta do pracy. W związku z tym warto się zastanowić, czy opłaca się korzystać z tych, specjalistycznych szkół. Tym bardziej, iż linie lotnicze kierują się różnymi wymaganiami i standardami, których realizacji oczekują od personelu pokładowego.

Uwaga!

Każda z linii lotniczych prowadzi takie szkolenia. Czas ich trwania bywa różny. Średnio zajęcia trwają kilka tygodni. Poza tym różnią się one intensywnością omawianych zagadnień, co bezpośrednio wynika z przyjętych standardów. Niezależnie od tych odmienności można wskazać pakiet programowy, który zawsze jest realizowany. Są to następujące kursy: przeciwpożarowy, bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, obsługi klientów i sprzedaży na pokładzie. Obowiązkowo trzeba zdać egzamin z pływania. Poza tym należy poznać procedury ewakuacji oraz teorię i komunikację w lotnictwie. Zajęcia zawsze kończą się egzaminem. Po jego pomyślnym zdaniu zaczynają się spełniać marzenia…

Czy uczestniczyłyście kiedyś w takim kursie? Jak wyglądał, czego Was nauczono? Dajcie znać w komentarzu.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

1 KOMENTARZ

  1. Od stycznia 2012 w Polsce działa Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Miedzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (ang. International Air Transport Association = IATA). Stowarzyszenie istnieje od 1945 i zrzesza 230 największych linii lotniczych (np. Lot, Lufthansa, British Airways). W Centrum Szkoleniowym IATA można odbyć szkolenie przygotowujące do podjęcia pracy stewardessy przygotowane przez najlepszych specjalistów na świecie. Po zaliczeniu szkolenia przyznawany jest Miedzynarodowy Certyfiakt IATA. Uznawany i ceniony przez wszystkie linie lotnicze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiła – definicja, objawy

Kiła to choroba, którą wywołuje krętek blady. Jest ona chorobą zakaźną, która przenoszona jest przede wszystkim drogą płciową. Dlatego też podstawowe działania profilaktyczne związane są z uświadamianiem i edukacją społeczną. Ważne jest, aby ludzie wiedzieli, z czym mogą wiązać się przypadkowe stosunki seksualne.

O czym rozmawiać przy stole?

Dla savoir-vivre’ u rozmowa jest sztuką. Polega nie tylko na wyborze tematu, argumentów, ale też na zachowaniu podczas dialogu. Kiedy przy stole siedzą znajomi wybór przedmiotu dyskusji wydaje się prosty, będą widzieli, o czym chcą rozmawiać. O czym mówić, gdy na ich miejscu znajdą się obce osoby? Jak się zachowywać?

Zobacz też

Jaka muzyka do snu?

Są ludzie tacy jak ja, którym jakiekolwiek dźwięki przeszkadzają w zaśnięciu – zwłaszcza hałasy dobiegające zza okna ewidentnie świadczące o zamieszkiwaniu w nieodpowiedniej dzielnicy. Część osób jednak ma odwrotnie - muzyczne tło zdecydowanie ułatwia im zapadnięcie w sen. Ciężko stwierdzić, czy obecność muzyki raczej nam pomoże, czy zaszkodzi, dopóki sami nie spróbujemy, lecz, by nie zniechęcić się do tej formy wspomagania nocnego wypoczynku, trzeba zadbać o dobór odpowiednich utworów.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: