Jak zaoszczędzić na wakacjach?

Finanse osobiste     dodano 2015-05-22
ocena
Jak zaplanować wakacyjny wypoczynek, by nie nadwyrężyć domowego budżetu? Na czym można zaoszczędzić podczas wakacyjnego wyjazdu? Odnosimy się do najistotniejszych kwestii.

Jak zaoszczędzić na wakacjach?

photoxpress.com

Hotele

Jednym z elementów, na którym możemy zaoszczędzić, są hotele. To, czy opłacalna będzie dla nas rezygnacja z zakwaterowania w hotelu, zależy od tego, jaki sposób wypoczywania preferujemy. Jeżeli nie planujemy zwiedzać zabytków i podróżować po okolicznych miejscowościach, lepiej zdecydować się na pobyt w hotelu, gdzie będziemy mieć ponadto do dyspozycji basen, siłownię i inne możliwości „uprzyjemnienia” sobie pobytu.

Jeżeli z kolei planujemy aktywnie spędzać czas i miejsce zakwaterowania ma nam posłużyć jedynie do snu przed kolejnym dniem wypraw, lepiej zdecydować się na wynajem domku letniskowego, mieszkania, pokoju w hostelu lub skorzystanie z opcji „Home Exchange” polegającej na wymianie domów na czas urlopu.

Dojazd

Warto wcześniej zaplanować, w jaki sposób będziemy poruszać się po okolicy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, warto przykładowo poszukać tanich wycieczek autokarowych organizowanych już na miejscu lub wynająć samochód w wypożyczalni zlokalizowanej poza centrum miasta (tam z reguły ceny są znacznie niższe niż w wypożyczalniach przy lotniskach i dworcach). Różnice w cenach wynajmu auta mogą sięgać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. W tym zakresie należy również przemyśleć, czy dojazd na lotnisko przed wyjazdem własnym samochodem będzie korzystniejszym rozwiązaniem niż na przykład przejazd taksówką. Za parking w pobliżu lotniska trzeba będzie bowiem słono zapłacić.

Pieniądze na wyjazd

Wiadomo, że podczas wyjazdu potrzebna będzie pewna ilość gotówki „przy sobie”. Popularna wśród planujących urlopy wymiana walut w kantorze jest jednak najmniej korzystnym z dostępnych rozwiązań. Posługiwanie się kartami płatniczymi podczas wyjazdów, zwłaszcza zagranicznych, często wiąże się z wyższą marżą, dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić, czy w miejscu, do którego się wybieramy, dostępne są bankomaty, w których możemy wybierać pieniądze bez prowizji. Korzystanie z bezprowizyjnego bankomatu pozwoli zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas wyjazdu. Wykorzystanie kart płatniczych zapewnia wygodę, dodatkowo niektóre banki oferują korzystne programy rabatowe i ubezpieczenia.

Czy macie jakieś sprawdzone metody zaoszczędzenia na wakacjach? Podzielcie się nimi.

Źródło:
1. Jak zaoszczędzić na wakacjach?, money24.pl, dostępny w Internecie: http://www.money24.pl/porady_finansowe/jak-zaoszczedzic-na-wakacjach

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Co można odliczyć od podatku VAT?

Co można odliczyć od podatku VAT?

Karolina Wyszogrodzka / 2011-02-24 15:18:33

Dochody gospodarstwa domowego - jak je zwiększyć?

Dochody gospodarstwa domowego - jak je zwiększyć?

Marcin Łabuś / 2011-10-31 09:33:23

Jak oszczędzać pieniądze?

Jak oszczędzać pieniądze?

Karolina Wyszogrodzka / 2010-10-27 11:13:12

Jak rozmawiać z windykacją?

Jak rozmawiać z windykacją?

Karolina Wyszogrodzka / 2011-03-04 14:33:17