Czym jest usługa OGNIVO dla przedsiębiorców?

Firma    
ocena

Do tej pory firmy księgowały oraz decydowały o wydatkowaniu otrzymanych środków dopiero po otrzymaniu płatności w systemie przelewów Elixir. Już niedługo może to sie zmienić.

Czym jest usługa OGNIVO dla przedsiębiorców?

photoxpress.com

Banki będą informować firmy o wysłanych, lecz jeszcze nie zaksięgowanych przelewach wcześniej. Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadza właśnie nową usługę dla przedsiębiorców. Już niedługo polskie firmy dostaną możliwość łatwiejszego zarządzanie firmowym budżetem. Zanim dany przelew trafi na koto firmowe będzie już pokazywany jako przelew w drodze. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej będzie zarządzać nadwyżki środków oraz unikać sytuacji tymczasowej niewypłacalności. Nowy moduł pozwoli na bardziej efektywne zarządzanie wydatkami firmy.

Dotychczas z podobnego rozwiązania mogły korzystać wyłącznie banki, Poczta Polska, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz komornicy sądowi. Już niedługo wszystkie podmioty gospodarcze uzyskają taką możliwość.

Nowa usługa swoją dostępność zawdzięcza modułowi OGNIVO, który służy do elektronicznej wymiany informacji pomiędzy uczestnikami systemu rozliczeniowego Elixir.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Twój kontrahent ma zapłacić Twojej firmie za fakturę za wykonane usługi: 100 000 zł. Za tę kwotę chcesz zamówić nowe materiały, niezbędne do prowadzenia działalności. Jest piątek, późne popołudnie, a Twój kontrahent właśnie zlecił przelew. W swojej bankowości elektronicznej zobaczysz przelew, który zostanie zaksięgowany na Twoim koncie dopiero w poniedziałek pierwszą sesją Elixiru. Przez cały weekend będziesz mógł zastanowić się na co przeznaczyć środki, które dojdą na rachunek w poniedziałek.

Możesz również złożyć zamówienia, za które zapłacisz zaraz po otrzymaniu płatności. Jeśli nie potrzebujesz chwilowo gotówki przygotujesz się do założenia kilkudniowej lokaty, dzięki czemu pieniądze będą na siebie zarabiać.

Wprowadzana właśnie nowość to bez wątpienia ułatwienie również dla firm, wysyłających wezwania do zapłaty. Unikną sytuacji, w której wysyłają wezwanie do kontrahenta, który właśnie zapłacił z opóźnieniem. Zmniejszy to zarówno koszty związane z opłatą za przesyłki, jak i konieczność tłumaczenia kontrahentowi, że nie jest już dłużnikiem, gdy wpłynie zaległa płątność.

Co myślicie o usłudze OGNIVO? Podzielcie się opiniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =