Jak wygląda rejestracja spółki z o.o. przez Internet?

Firma    
ocena

Od 1 stycznia 2012 roku można zarejestrować spółkę z o.o. nie wychodząc z domu. Można to zrobić przez Internet. Rejestracja nowego podmiotu gospodarczego potrwa jeden dzień. Stało się to możliwe dzięki nowelizacji kodeksu spółek handlowych. Warto zaznaczyć, że nie ma obowiązku rejestracji firmy w taki sposób.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało specjalny formularz, który jest dostępny w trybie on-line. Na tej stronie każdy ze wspólników musi założyć swoje konto. Kolejnym warunkiem, który należy spełnić, jest posiadanie kapitału początkowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że rejestrując spółkę przez Internet może to być wyłącznie gotówka. W sieci będą także dostępne wzorce wniosku rejestrowego, umowy spółki oraz listy wspólników. Następnie drogą elektroniczną dokumenty przesyłane są do właściwego sądu rejestrowego.

System rejestracji spółki z o.o. z wykorzystaniem Internetu ma klika zalet. Po pierwsze, procedura rejestracji firmy w taki sposób trwa jeden dzień od momentu wpływu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego. W przypadku klasycznej metody rejestrowania podmiotu gospodarczego trwa to 7 dni. Po drugie, nie trzeba posiadać aktu notarialnego. Jest on niezbędny, gdy konieczne jest wprowadzenie zmian do umowy spółki. Jeśli chodzi o wady, to chcąc dokonać rejestracji on-linę należy posiadać elektroniczny podpis.

W jaki sposób załatwiacie sprawy związane z podatkami, firmą, urzędami itp.? Tradycyjnie czy raczej onine? Podzielcie się doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =