Technika doboru koloru jest różna. Można więc zdecydować się na dodanie refleksów w tym samym (np. chłodnym) odcieniu, jakim jest kolor podstawowy. Można również być osobą odważną, i w ciekawy sposób, zmieszać kilka barw. Balejaż poleca się tym kobietom, które nie są zadowolone z jednobarwnej koloryzacji, na którą się zdecydowały wcześniej. Nie trzeba jeszcze raz farbować włosów ale można „uratować je” refleksami w odpowiednim kolorze.

Wiedza a koloryzacja

Osoba, która chce zrobić balejaż powinna dysponować wiedzą dotyczącą doboru kolorów do typu urody tak, by efekt harmonizował z odcieniem włosów, który już mamy jak też z naszą karnacją. Kolejny problem to długość włosów. Ryzykiem jest poddanie temu zabiegowi włosów krótkich gdyż mogą, zamiast refleksów, wyjść nam kolorowe plamy na głowie. Z drugiej strony balejaż to idealny sposób na wizualne zwiększenie ilości włosów. Jeśli mamy je cienkie wystarczy dodać blond lub brązowe refleksy do naszego koloru podstawowego. Ponadto odpowiednie połączenie kolorów, z których robi się balejaż, nadać może naszej cerze świeży i zdrowy wygląd (to rada dla pań z niedoskonałą cerą). Jest to idealny zabieg koloryzacyjny jeśli walczymy z postępującą siwizną. Zamiast męczyć włosy ciągłym ich farbowaniem wystarczy zdecydować się na balejaż w kolorze blond. Nawet gdy pojawią się odrosty, to nie trzeba będzie iść do fryzjera na korektę.

Samodzielny balejaż

Oczywiście, teoretycznie, większość zabiegów fryzjerskich można wykonać samemu w domowym zaciszu. Tak też jest w przypadku wyżej wspomnianego zabiegu koloryzacyjnego. Na rynku są dostępne specjalne zestawy z farbami i czepkami potrzebnymi do zabiegu. Wystarczy zapoznać się z instrukcją i można już działać samodzielnie. Zaletą balejażu jest to, iż refleksy nie muszą być idealnego kształtu ani równo ułożone na głowie. Duży problem stanowi ograniczenie czasowe jeśli chodzi o trzymanie farby. Jeśli decydujemy się na ostre kolory, jak blond, czerwień czy fiolet to zarówno zbyt długie trzymanie farby, jak i zbyt krótkie może mieć opłakane skutki. Inna sprawa to umiejscowienie refleksów – nie mogą być w większej ilości tylko w jednej części głowy.
Reasumując – w przypadku zabiegu koloryzacyjnego jakim jest balejaż lepiej oddać siebie (a raczej swoją głowę), w ręce specjalistów.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzura na ślub
Następny artykułJak zrobić fryzurę bob?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here