Komu pasuje?

Taka fryzura wskazana jest dla pań o kwadratowej lub prostokątnej twarzy oraz mocnych i wyrazistych rysach. Uczesanie „na pazia” doda miękkości i złagodzi rysy twarzy.

Uczesanie to jest też szczególnie polecane kobietom o sztywnych włosach, mało podatnych na modelowanie.

Strzyżenie

Półdługie włosy skraca się na półokrągło tak, aby zakrywały uszy, a tył był lekko wydłużony. Grzywkę zostawiamy dość długą, aby sięgała brwi. Pasma włosów strzyże się trzema warstwami tzn. od najkrótszej (tej pod spodem) do najdłuższej (włosy na wierzchu). Mimo tak skomplikowanego strzyżenia, efektem jest elegancka fryzura, złożona z prosto ściętych włosach, które sięgają do brody. Ozdobą uczesania jest półokrągła grzywka.

Modelowanie

Na umyte włosy nanieś piankę. Potem należy górne pasma włosów upiąć za pomocą spinki, a warstwę pod spodem podwijamy za pomocą okrągłej szczotki i suszymy. Potem rozpuszczamy górne pasma i suszymy w ten sam sposób co spodnie – kolejne warstwy. Możemy też zakręcić włosy na grube wałki.

Paź reaktywacja

Jak widać różni się współczesne uczesanie na pazia od swego historyczne pierwowzoru. Współczesną odmianę pazia spopularyzowała, w latach 70’, francuska piosenkarka – Mireille Mathieu. Styliści poszli jeszcze dalej i wykreowali bardziej ekstrawagancką wersję „pazia”. Składa się z ultra krótkiej, wycieniowanej. grzywki. Pasma tyłu głowy są krótsze ale przechodzą w coraz dłuższe z przodu. Modelowanie takiej fryzury jest bardzo proste – wystarczy żel i odrobina fantazji. Suszymy włosy a potem, nakładamy żel na pojedyncze pasam starając się je wyciągnąć i porozdzielać. Efektem jest zadziorna, punkowa fryzura.

Wystrzyżenie włosów „na pazia” może być ciekawym początkiem dla innych fryzur. Jest to bowiem uniwersalne uczesanie i pasuje do każdego typu urody. Szczególnie polecana jest osobom o niezbyt smukłej szyi – fryzura optycznie ja wydłuży. Należy także pamiętać, aby długość grzywki była dopasowana do twarzy.

Nosicie bądź nosiłyście kiedyś fryzurę „na pazia”? Uważacie, że jest ona ciągle w modzie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta dla grupy krwi 0
Następny artykułCiekawe fryzury dla kobiet

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here