Układanie włosów

Fryzury     dodano 2016-06-22
ocena

Włosy kobiety są jej ozdobą. Dotyczy to szczególnie tych długich, dających największe pole do popisu dla kobiet kreatywnych i wymyślających ciągle siebie na nowo. Długie włosy są modne, bez względu na ciągłe zmiany jakim padają kolejne, lansowane trendy. Nie bez znaczenia jest fakt, iż w większości, pasują każdej kobiecie.

Układanie włosów

sxc.hu

Fryzury z takich włosów dobiera się w zależności od wieku lub figury. Rozpuszczone pasma będą bardziej pasować młodej dziewczynie niż kobiecie w dojrzałym wieku. Mankamentem długich włosów jest konieczności wzmożonej pielęgnacji (dłuższy czas stylizacji, podwójna ilość farby przy koloryzacji, potrzeba regeneracji włosów).

Bez względu na to czy ciągle zapuszczamy włosy czy nie, wskazane jest podcinanie ich końcówek (co 4-6 tygodni). W przypadku włosów prostych możemy to zrobić same, w warunkach domowych. Jeżeli mamy fryzurę z włosów cieniowanych lub naturalnie kręcone – musimy w tym celu zgłosić się do fryzjera. Kobiety młode i szczupłe niezwykle korzystnie wyglądają z rozpuszczonymi włosami bez względu na ich długość. Osoby, które niezbyt efektownie wyglądają w swobodnie opadających na twarz włosach, mogą je efektownie upinać i również prezentować się wspaniale.

Warto więc poświęcić trochę czasu i nauczyć się upinania włosów.

1. Kok z loków – podzielone na kosmyki włosy, po ich wyżelowaniu, można podkręcić lokówką. W ten sposób uzyskamy pofalowane kosmyki, które możemy upiąć nad szyją w luźny kok

2. Podwójny kok – dzielimy włosy na pół i te kosmyki z górnej części głowy spinamy. Dolną część skręcamy i podpinamy tworząc tym samym kok. Możemy również zrobić kitkę, którą zwiniemy ozdobnie. Przypinając należy pamiętać, aby koniec końskiego ogona był schowany. Z części włosów na czubku głowy upinamy drugi koczek.

3. Kok supeł – długie włosy upnij w koński ogon. Następnie zwinąć należy włosy, wokół gumki, tak jakbyś wiązała supeł. Mocno ściągnięty kok podepnij spinkami. W przypadku tej fryzury doskonale prezentuje się zarówno z grzywka jak i bez niej.

4. Kok z loczkami – Z górnej części włosów upinamy kok a z dolnej robimy loki

5. Kok z warkocza – Zaplecione włosy w warkocz upinamy dookoła głowy. Należy pamiętać o schowaniu końcówek warkocza. Tą fryzurę, z dumą, nosi Julia Tymoszenko, która uczyniła z niej swój znak rozpoznawczy.

W jaki sposób układacie włosy? Opowiedzcie o tym w komentarzach.

OCENA
2.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Kok na krótkich włosach - Videoporada

Kok na krótkich włosach - Videoporada

Handsome Men / 2011-05-24 12:38:34

Ciekawe fryzury dla kobiet

Ciekawe fryzury dla kobiet

Joanna Rayzacher / 2010-07-05 09:22:34

Fryzura - loki z warkoczem - videoporada

Fryzura - loki z warkoczem - videoporada

Handsome Men / 2011-10-19 13:36:09

Fryzura na pazia - jak ją zrobić?

Fryzura na pazia - jak ją zrobić?

Joanna Rayzacher / 2010-07-05 09:17:18