Jak grać w Outland?

Gry    
ocena

Outland to innowacyjna gra platformowa, która wyróżnia się spośród innych obecnych na rynku zasadami rozgrywki. Poniżej prezentujemy jak skuteczie grać w Outland, gdyż kilka elementów może na początek sprawiać problemy. Wskazówki dotyczą zarówno wersji na konsole Xbox 360 jak i Playstation 3.

Jak grać w Outland?

Redakcja

Po przejściu pierwszej misji dostaniemy możliwość zmiany koloru (RB/R1). Niebieski to moc dobra, zaś czerwony to zła. W momencie, gdy na naszej drodze spotkamy przeciwnika koloru czerwonego, to - aby go unieszkodliwić - musimy być barwy czerwonej. Z kolei jeśli nasz wróg jest czerwony musimy być niebiescy.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku wszelkiego rodzaju kładek i zapadni i wiązek laseru. Jeśli widzimy czerwoną kładkę, to aby na nią wejść musimy również być tego samego koloru.  Podobna sytuacja dotyczy laserów – niebieski laser nie zrobi nam krzywdy jeśli i my mamy kolor niebieski. Istotną zatem rzeczą jest odruchowe zmienianie barw np. w sytuacji gdy leci w naszą stronę laser i jednocześnie atakuje przeciwnik innego koloru.

W przypadku wąskich przejść musimy użyć wślizgu, którego zdobywamy po wykonaniu jednego z pierwszych zadań. Aby wykonać wślizg należy kucnąć (gałka analogowa w dół), a następnie wcisnąć atak. Dzięki temu dostaniemy się do trudno dostępnych miejsc.

Na naszej drodze często będziemy spotykać spadające z sufitu bomby. Można je wykorzystywać na kilka sposobów: do zabicia przeciwników (bez względu na to jakiego są koloru) lub do otwierania zamkniętych przejść. W przypadku daleko położonych miejsc od spadających bomb możemy je przesunąć – wystarczy podbić je do góry (gałka analogowa w górę plus atak), a następnie wykonać skok i uderzyć na odpowiedniej wysokości. Bomba z reguły ma kilka sekund na detonacje, więc zawsze możemy zdążyć ją przesunąć w określone miejsce.

Kluczem do sukcesu jest zbieranie specjalnych medalionów (tzw. Mark of the Gods). Im więcej ich zbierzemy, tym więcen teleportów się nam uaktywni, dzięki czemu oszczędzimy czas na chodzenie po długich korytarzach. Należy pamiętać, że na końcu każdego świata czeka na nas boss, jednak aby go aktywować trzeba zebrać specjalny klucz. Dlatego też zawsze jeśli widzicie bombę lub wąskie przejście to znak, że gdzieś powinien czaić się sekret. Zwracajcie także uwagę na podłoże – jeśli na danym odcinku znajdują się kamienie, można to miejsce rozwalić – wystarczy wyskoczyć w powietrze i użyć ataku w dół (w trakcie ataku wciskamy gałkę analogową w dół).

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =