Metal Gear Solid 3 - jak wykonać technikę CQC?

Gry    
ocena

CQC, czyli Close Quarter Combat, to specjalna technika pozwalająca na rozmaite warianty neutralizacji przeciwnika. Warunkiem jej powodzenia jest zajście strażnika od tyłu w taki sposób, aby ten nie wywołał alarmu. Z racji tego, że na początku jej wykonanie może sprawić nieco problemów, przedstawiamy dokładny sposób wraz z pełnym opisem wykorzystania CQC w rozmaitych sytuacjach.

Metal Gear Solid 3 - jak wykonać technikę CQC?

Redakcja

Na początek musimy podkraść się do przeciwnika. W tym celu warto ostrożnie przesuwać lewą gałkę analogową tak, aby strażnik nie usłyszał jak biegniemy. Kiedy już jesteśmy wystarczająco blisko wciskamy Kółko, dzięki czemu Snake złapie strażnika od tyłu za kark. W tym momencie także mamy kilka możliwości dalszej neutralizacji:

1. Wciskamy ponownie Kółko wraz z lewą gałką analogową w wybranym kierunku – rzucenie przeciwnikiem na ziemię – można go wtedy dobić, np. strzelając w głowę z pistoletu zaopatrzonego w tłumik. Po kilku próbach przeciwnik może również zemdleć.

2. Przesuwamy w dowolnym kierunku tylko lewą gałką analogową – możliwość poruszania się ze strażnikiem. Musimy jednak być czujni, gdyż po chwili nasz zakładnik będzie próbował się wyrwać.

3. Wciśnięcie lewej gałki analogowej – interakcja z przeciwnikiem. Snake zagaduje strażnika, zaś w zależności od sytuacji ten drugi może nas błagać o życie, oddać swój ekwipunek lub zdradzić dobrze ukryte miejsce, w którym najczęściej czeka jakiś sekret do zdobycia (broń, żywność, przedmioty leczące itp.)

4. Wciśnięcie Kwadratu – Snake wyjmuje pistolet i może namierzać oraz strzelać, np. do nadbiegających strażników, cały czas trzymając zakładnika jako żywą tarczę.

6. Błyskawiczne wciśnięcie Kółka – skręcenie karku strażnika.

7. Kilkukrotne wciskanie Kółka – duszenie zakładnika.

Czy lubicie tę grę? Jak często w nią gracie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =