Filtr Skylight - zastosowanie

Hobby    
ocena

Filtr Skylight jest bardzo podobny do filtra UV i może być zamiennie z nim stosowany jako osłona przedniej soczewki obiektywu. Tak samo jak on jest okrągły i nakręca się go na gwint z przodu obiektywu.

Widoczna różnica polega jedynie na tym, że Skylight jest lekko różowawy, dzięki czemu eliminuje niebieską oraz zieloną dominantę, które są charakterystyczne dla zacienionych miejsc plenerowych. Jeżeli fotografujemy w słoneczny dzień, obiekty znajdujące się w cieniu, koniecznie skorzystajmy ze Skylight’a. Filtr ten pozwala wyrównać kolorystykę fotografowanej sceny i bardzo pozytywnie wpływa na odcień skóry zachowując jego naturalny kolor w różnych warunkach oświetleniowych. Nadaje zdjęciu nieco cieplejszy odcień, dzięki czemu zdjęcia są przyjemniejsze w odbiorze.

Poza tym, podobnie jak filtr UV, Skylight hamuje promienie ultrafioletowe i zapobiega zamgleniu kadru. Spośród filtrów Skylight mamy kilka rodzajów, różniących się intensywnością i działaniem. Najbardziej popularny jest Skylight 1A. Trochę mocniejszy 1B ma podobne działanie, a oprócz tego, minimalnie rozjaśnia zieleń. Są jeszcze Skylighty absorbujące ultrafiolet w paśmie 400 nm, oznaczone jako: 2A, 2B, 2C, 2E, jednak są one znacznie mnie spopularyzowane.

Filtry Skylight - przydatne czy niekonieczne? Jak myślicie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Witam Mam filtr sky 1A ale jest lekko niebieskawy ,a nie różowy. Dlaczego

~ kris / 2016-12-30 16:04:10
oceń komentarz: (0) (0)