Jak sformatować pendrive z danymi?

Komputer     dodano 2015-05-19
ocena
Co zrobić, gdy po podłączeniu pendrive'a komputer wymaga jego formatowanie a mamy w nim ważne dane?

Jak sformatować pendrive z danymi?

Może się zdarzyć taka sytuacja, że nagle podłączając pendrive do naszego komputera, pojawi się komunikat o konieczności sformatowania urządzenia zewnętrznego. Problem w tym, że formatowanie wiąże się z usunięciem wszystkich danych, jakie mieliśmy. W innym wypadku nie mamy możliwości odtworzenia zapisanych na dysku zewnętrznym danych. Co zatem zrobić, by rozwiązać ten problem?

Jest to częsty problem w przypadku używania pendrive'a na innych komputerach, a w szczególności w miejscach publicznych, takich jak kafejki czy pracownie komputerowe w szkołach lub uczelniach.

Aby przenieść i odtworzyć dane bez konieczności formatowania dysku zewnętrznego, najlepiej zainstalować program SuperAntiSpyware dostępny pod adresem http://www.superantispyware.com/portablescanner.html, a następnie przenieść go na dysk zewnętrzny w celu usunięcia problemu. Wystarczy uruchomić aplikację i przyczyna (najczęściej w postaci wirusa) sama się odnajdzie.

Warto także zainstalować program Panda USB Vaccine ze strony http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/. Dzięki niemu możemy wyłączyć z użycia plik Autorun.inf, który często przenosi rozmaite wirusy. Ponadto przy każdorazowym podpięciu pamięci zewnętrznej nie będzie się uruchamiać automatycznie. W tym celu należy wykonać to manualnie klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Eksplorator Windows. Dzięki tym sposobom nie powinniśmy już więcej mieć problemów z komunikatem formatowania pendrive'a.

Czy mieliście kiedyś taką sytuację? Jak sobie wtedy poradziliście? Czekamy na komentarze!

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jaki system operacyjny wybrać do komputera?

Jaki system operacyjny wybrać do komputera?

Łukasz Bernacki / 2012-03-23 14:58:40

Jak działa USB?

Jak działa USB?

Janusz Suwaj / 2010-09-24 09:10:48

 Jak dodać program do autostartu?

Jak dodać program do autostartu?

Anna Liszewska / 2011-06-02 15:50:19

 Jak odzyskać usunięte dane z pendrive'a?

Jak odzyskać usunięte dane z pendrive'a?

Anna Liszewska / 2011-03-22 08:52:27