Pierwsze skojarzenie z OCM zapewne prowadzi w stronę nawilżania i odżywiania twarzy, jednak głównym celem tej metody jest oczyszczanie skóry, w tym także demakijaż! Wiele z Was pewnie nawet nie przypuszczało, że olejki stosowane na twarz mogą pomóc w walce z niedoskonałościami, a nawet z trądzikiem! Ta metoda pielęgnacji jest jednak obecnie bardzo modna i zdobywa coraz więcej zwolenniczek.

Olejki bardzo dobrze zmywają makijaż, ponieważ tłuszcz w nich zawarty doskonale rozpuszcza szminki, tusze do rzęs, czy podkłady – również te bardzo trwałe wersje. Dodatkowo olejki zmywają twarz znacznie delikatniej niż środki myjące, ponieważ nie naruszają warstwy lipidowej skóry, co jest szczególnie ważne w bardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, takich jak letnie upały i zimowe mrozy.

Metoda OCM jest szczególnie polecana dla skóry suchej i normalnej, a także mieszanej. Również cerę tłustą można z powodzeniem oczyszczać olejami, należy jednak pamiętać, by wybierać oleje, które nie zatykają porów, dzięki temu nie przyczynią się do wysypu dodatkowych niedoskonałości.

Czego potrzebujesz?
– oleju rycynowego
– oleju bazowego
– niedużego, czystego ręczniczka
– ciepłej i zimnej wody
– opcjonalnie: myjki do twarzy lub gąbeczki

Jak wykonać olejowanie twarzy?

1. Zaczynamy od przygotowania mieszanki olejów, zawsze używamy oleju rycynowego w połączeniu z olejem bazowym. Rodzaj drugiego oleju oraz proporcje jego połączenia z olejem rycynowym zależą od typu skóry. Dokładne informacji na ten temat znajdziesz w kolejnym artykule – tutaj link.

2. Olejową mieszankę wmasowujemy w twarz okrężnymi ruchami i wykonujemy dokładny masaż. Masujemy tak długo, aż rozpuścimy makijaż. Przy pierwszej próbie nie masuj skóry zbyt długo. Możesz dodatkowo zwilżyć dłonie wodą. Masaż można wykonać także muślinową szmatką lub celulozową gąbeczką.

3. Zwilż ręcznik mocno ciepłą, ale nie gorącą wodą i przyłóż go do twarzy. Ciepło z ręcznika rozszerzy pory i ułatwi ich oczyszczenie. Przetrzyj delikatnie twarz zmywając nadmiar oleju.

4. Wypłucz ręcznik i powtórz punkt 3 dwu lub trzykrotnie, aż oczyścisz dobrze twarz.

5. Wypłucz ręcznik w zimnej wodzie i przyłóż go do twarzy w celu domknięcia porów.

6. Jeśli na twarzy pozostały jeszcze jakiekolwiek resztki olejku, wytrzyj je papierowym ręcznikiem lub chusteczką higieniczną.

7. Olejowanie pozostawi na skórze delikatny, tłusty film. Jest on bardzo korzystny dla cer suchych, jednak jeśli bardzo nie lubisz tego uczucia, możesz się go pozbyć, przemywając twarz tonikiem lub płynem micelarnym.

Aby zobaczyć prawdziwe efekty takiej pielęgnacji, musisz ją stosować co najmniej miesiąc. Niestety w początkowym okresie może dojść do wysypu skórnych wykwitów – wynika to z oczyszczania się skóry i mija z czasem, jednak wymaga cierpliwości. Trzeba po prostu przeczekać gorszy okres. Nie ma przeciwwskazań do stosowania tej metody przez osoby z cera naczynkową, należy jednak pamiętać o tym, by masaż wykonywać delikatnie i nie nakładać na twarz zbyt gorącego ręcznika. Pamiętaj także o higienie – ręcznika, którego używałaś, nie wystarczy wysuszyć. Pierz go po każdym użyciu, by pozbyć się resztek oleju i martwego naskórka.

Olejowanie twarzy
http://wizaz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here