Odpowiednie nałożenie, dające efekt „drugiej skóry” i stanowiące bazę do nałożenia wszystkich rodzajów makijaży, jest bardzo trudne. Kamuflaż używany jest również w klinikach dermatologicznych, gdzie wizażyści aplikują go przy rekonstrukcjach twarzy, przeszczepach skóry itp.

Etapy wykonania makijażu kamuflującego:

  • Krok pierwszy

    Po oczyszczeniu twarzy, nakładamy krem nawilżający.

  • Krok drugi

    Wybieramy trzy kolory pomiędzy, którymi mieści się nasz kolor skóry.

  • Krok trzeci

    Kamuflaż rozpuszcza się pod wpływem ciepła, z każdego wybranego koloru nakładamy małą ilość na górną część lewej ręki, mieszamy kolory do uzyskania jednolitej masy.

  • Krok czwarty

    Gąbką lateksową nakładamy na odpowiednie części twarzy, cienką warstwę podkładu (może być miejscowo np. na siniaka, lub na całą twarz jeżeli jest taka konieczność – np. cera naczynkowa).

  • Krok piąty

    Kamuflaż można nakładać na podkład, ale nigdy odwrotnie.

  • Krok szósty

    Nakładamy puder sypki i odczekujemy 10 minut, po czym zdejmujemy nadmiar pudru (najlepiej zastosować do tego szczoteczkę do omiatania pudru).

  • Krok siódmy

    Usta: nakładamy kamuflaż, następnie konturujemy i nakładamy pomadkę. Pokrywamy pudrem, nadmiar usuwając szczoteczką.

  • Krok ósmy

    Oczy: cienie nakładamy również na kamuflaż, same się utwardzają, łącząc z podkładem.

  • Krok dziewiąty

    Blizny, schorzenia, znamiona zakrywamy aplikując kamuflaż punktowo gąbką, po czym pudrujemy.

  • Uwaga: każdy kolorowy kosmetyk położony na tak przygotowaną twarz również będzie wodoodporny.

    Aby zmyć kamuflaż, należy stosować preparaty z bazą tłuszczową, ponieważ kamuflaż rozpuszcza się w tłuszczu. Następnie używa się toniku oraz kremu pielęgnacyjnego.

    Kamuflaż najczęściej jest stosowany w charakteryzatorniach, przed wielkimi imprezami, a także przy:

    Bielactwie
    Ognistych czerwonych plamach
    Trądziku młodzieńczym
    Kamuflażu znamion
    Kamuflażu tatuaży
    Plamach starczych
    Blizn po oparzeniach

    Dopóki kamuflaż nie jest utwardzony pudrem, można go zdjąć w części lub całkowicie gąbeczką zwilżoną wodą. Warto ten trik zastosować, gdy nałożymy zbyt grubą warstwę kamuflażu. Jeżeli kamuflaż się brudzi, tzn. że użyto za mało pudru, wtedy wystarczy dopudrować twarz. Używamy do utwardzania kamuflażu pudru fiksującego, to znaczy takiego, który utrwala makijaż.

    Jaki makijaż najczęściej robicie na co dzień? Ile czasu na niego poświęcacie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić delikatny makijaż?
Następny artykułMakijaż kosmetykami mineralnymi

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here