Jak zrobić makijaż „przydymione oko”?

Makijaż     dodano 2016-06-22
ocena

„Smoky eye” czy inaczej „przydymione oko” nie jest trendem nowym, choć bardzo obecnie popularnym. Aktorka, która go rozsławiła, to gwiazda francuskiego kina lat 60., czyli Brigitte Bardot. Jest to niezwykle prosty sposób na uzyskanie wyglądu prawdziwie uwodzicielskiej femme-fatale albo ciągle modnego, niegrzecznego, rockowego looku.

Jak zrobić makijaż „przydymione oko”?

sxc.hu

Przy wykonaniu tego makijażu potrzebne będą:
- czarna mascara
- szary i czarny cień do powiek
- czarna kredka lub eye-liner
- błyszczyk
- puder
- róż

Pierwszy etap przy wykonaniu „przydymionego oka” to staranne obrysowanie kredką bądź eye-linerem górnej i dolnej linii rzęs. Później nakładamy czarny cień na ruchomą cześć powieki, zaś w jej załamaniu -  rozprowadzamy szary cień.

Kolejny, najtrudniejszy krok to uzyskanie właśnie efektu „przydymionego oka”. Należy w tym celu rozetrzeć szary cień tuż przy załamaniu powieki. Należy robić to starannie, miejsce przy miejscu, aby naprawdę oko wyglądało na „przydymione”. Ten sam ruch zastosuj w przypadku szarego cienia, nałożonego wcześniej na załamaniu powieki. Typowymi, dla tego rodzaju make-up'u, kolorami są czernie, brązy  i szarości. Jednak, w przypadku wersji dziennej „smokey eye” można pobawić się cienie w odcieniach zieleni czy błękitu.

Tuszowanie rzęs ma za zadanie wzmożenie efektu „smokey eye” więc musi być on wykonany precyzyjnie. Co więcej możesz sobie pozwolić na dwukrotne, a nawet trzykrotne wytuszowanie rzęs. Oczywiście należy pamiętać, aby po tym zabiegu rzęsy dobrze wyschły. Można je także rozczesać specjalną szczoteczką, która zapobiegnie  ich sklejeniu.

Ponieważ brwi to „rama” dla naszych oczu jak i twarzy należy więc pamiętać, aby był zadbane i podkreślone kredką, jeśli nie mamy ich z natury ciemnych.
Twarz powinna wyglądać nieskazitelnie, potrzebna jest więc duża ilość pokładu jeśli chcemy osiągnąć efekt gładkiej, porcelanowej cery. Konieczne jest również użycie różu, który ma na celu podkreślenie kości policzkowych.

Przy makijażu „smokey eye”  używa się tylko błyszczyka ponieważ oczy, same w sobie, będą tak podkreślone i efektowne, iż pomadka w jakimkolwiek  kolorze, niepotrzebnie odciągałby od nich uwagę. Przy prawidłowo wykonanym make-upie wygląd gwiazdy filmowej jest pewny a efekt – oszałamiający.

Propozycja makijażu naszego specjalisty - tutorial patrona działów Pielęgnacja i Makijaż - Ladymakeup:

makijaż smokey eyes

Fot.1: Efekt końcowy. Jak go uzyskać? Zastosuj się do porady filmowej.

Tutorial - jak wykonać makijaż "smokey eyes" - przydymione oko:


Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak utrwalić makijaż?

Jak utrwalić makijaż?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:26:32

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Maya Studio / 2012-04-17 09:23:27

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:57:34

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Joanna Rayzacher / 2010-07-01 15:14:34