Makijaz Emo - krok po kroku

Makijaż     dodano 2016-08-25
ocena

Make up w stylu Emo zagościł na dobre i jest jednym z ulubionych wizażowych trendów, nie tylko wśród nastolatek. Zapewne wynika to z faktu, iż jest bardzo prosty do wykonania, a daje widoczny i świetny efekt – oczy naprawdę są wyraziste i podkreślone. Ten typ makijażu wywodzi się ze stylistyki punkowej, więc jest świetny dla osób które stawiają na nieszablonowy wygląd.

Makijaz Emo - krok po kroku

sxc.hu

Będzie potrzebne:

- czarna mascara,
- ciemny cień do powiek (może być czarny, czerwony, granatowy),
- czarna kredka lub eye-liner

 1. Krok pierwszy

  Zaczynamy od pomalowania oka kredką lub eye-linerem. Obrysowujemy dokładnie oko – im grubsza kreska tym lepiej, bo oko nabiera wyrazu. Oczywiście wybój należy od was i od miejsca w którym będziecie makijaż Emo prezentować, nie wszędzie bardzo wyraziste oko może spotkać się z uznaniem. Narysowane w ten sposób kreski można rozetrzeć, co da ładny efekt.

 2. Krok drugi

  Kolejny krok to nałożenie cieni – jak już wspominałam im ciemniejsze, tym lepiej to wygląda. Można je mieszać ze sobą tak, aby uzyskać efekt na jakim nam zależy. Cienie nakładamy na ruchomą część powieki aż do jej załamania. Przy czym należy pamiętać, że im wyżej od oka, tym kolor powinien być bledszy.

 3. Krok trzeci

  Mocno podkreślone i ciemne brwi dodadzą makijażowi charakteru. Jeśli mamy je z natury jasne warto użyć brązowej kredki lub specjalnego cienia, aby trochę je pogrubić i przedłużyć – oczywiście robimy to z umiarem. Potem czeszemy je ku górze, w kierunku skroni. Możesz utrwalić je żelem lub woskiem.

 4. Krok czwarty

  Pozostaje tylko tuszowanie rzęs, można zrobić to dwa lub trzy razy – uważając tylko, żeby rzęsy się nie skleiły.

 5. Krok piąty

  Malowanie ust jest sprawa kontrowersyjną, istnieją bowiem dwa trendy. Jeden odrzuca ten zabieg jako odwracający uwagę od podkreślonych oczu, zaś drugi sugeruje delikatne, beżowe usta – efekt uzyskamy używając pudru lub korektora. Tak więc, podobnie jak w wypadku cieni, jest to sprawa indywidualna. Na pewno trzeba mieć na uwadze efekt, iż chcemy tym makijażem osiągnąć. Jeśli zależy nam na fajnym wyglądzie to chyba lepiej eksperymenty należy zostawić na imprezę Halloween.

Co sądzicie o makijażu Emo? Uważacie, że to ładny sposób na malowanie się? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak utrwalić makijaż?

Jak utrwalić makijaż?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:26:32

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Maya Studio / 2012-04-17 09:23:27

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:57:34

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Joanna Rayzacher / 2010-07-01 15:14:34