Do wykonania takiego makijażu potrzebne nam będą: baza wygładzająca pod makijaż, korektory (jasnobeżowy, żółty – jeśli mamy widoczne cienie pod oczami, zielony – gdy mamy czerwone przebarwienia), kryjący podkład, sypki puder matujący, matowe cienie do oczu, tusz do rzęs, róż w kamieniu, pomadka do ust o satynowym połysku.

  • Krok pierwszy

    Makijaż zaczynamy od nałożenia bazy wygładzającej naszą cerę. Świetnie do tego celu nadaję się baza silikonowa (produkuje ją wiele firm). Możemy też dostosować kosmetyk do typu naszej cery, np. do cery tłustej – matująca, a do cery suchej – nawilżająca, co doskonale przedłuży trwałość naszego makijażu.

  • Krok drugi

    Kolejnym etapem jest nałożenie korektora. Jasnobeżowy nakładamy pod oczy oraz w zagięciu płatków nosa. Jeżeli cienie pod oczami są bardzo widoczne, zatuszujmy je żółtym korektorem. Na przebarwienia w kolorze czerwonym, wypieki lub wypryski nałóżmy korektor w kolorze zielonym. Warto się zastanowić przy wyborze korektora nad jego konsystencją. Jeżeli mamy do zatuszowania dużą powierzchnię, lepiej wybierajmy korektory o konsystencji kremu, a jeśli są to tylko małe punkty to wybierzmy korektor w postaci sztyftu (taki kosmetyk też mocniej kryje, gdyż nakładamy grubszą warstwę).

  • Krok trzeci

    Teraz czas na podkład. Do naszego makijażu lepiej wybierać kosmetyki bardziej kryjące. Może dać to efekt maski, ale na zdjęciu nie będzie widoczne. Dobierając kolor do naszej cery, lepiej wybrać ten o ton ciemniejszy. Lampa w aparacie rozjaśnia nam cerę, kładąc ciemniejszy podkład unikniemy zbyt mocnego „wybladzenia” na zdjęciu. Kosmetyk należy bardzo dobrze rozetrzeć za pomocą gąbki lateksowej lub pędzla do podkładu, nie zapominając o pomalowaniu także szyi i dekoltu, jeśli będzie odsłonięty.

  • Krok czwarty

    Do wykończenia makijażu użyjmy sypkiego pudru matującego. Ładnie osiądzie na skórze, nie uwypuklając niedoskonałości.

  • Krok piąty

    Różem w kolorze beżu podkreślmy kości policzkowe oraz wymodelujmy twarz.

  • Krok szósty

    Jeśli chodzi o makijaż oczu i ust, lepiej postawić na kosmetyki matowe lub satynowe. Perłowe, z drobinkami lub bardzo błyszczące mogą źle odbijać światło. Nie zapomnijmy dobrze wytuszować rzęs – oczy będą bardziej wyraziste.

  • Na koniec chciałabym wrócić jeszcze do punktu drugiego. Niektóre korektory lubią się ścierać gdy nakładamy na nie podkład. W takim przypadku dobrze jest zmienić kolejność: najpierw nałożyć podkład, a później korektor, uważając przy tym żeby dobrze go rozetrzeć.

    Znacie inne triki makijażowe, które pozwolą dobrze wyjść na zdjęciu? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dodać film na YT?
Następny artykułSzary makijaż oczu – krok po kroku

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here