Nude make-up - poradnik

Makijaż     dodano 2016-08-25
ocena

Wiele kobiet czuje się niepewnie bez makijażu, nawet jeśli ma to być tylko błyszczyk na ustach czy lekko wytuszowane rzęsy. Co jednak zrobić jeśli taki minimalizm kosmetyczny to za mało, a zbyt widoczny makijaż byłby niestosowany lub wręcz utrudniał funkcjonowanie, szczególnie w okresie zbliżających się upałów?

Nude make-up - poradnik

photoxpress.com

Najlepszym rozwiązaniem jest nude make-up, którego główna zaletą jest fakt, iż nie obciąża cery zbyt ciężkimi kosmetykami. Rysy są jednak podkreślone a mimo to wygląd pozostaje lekki i naturalny. Zawdzięczamy to minimalnej ilości użytego podkładu. Idealnie byłoby go w ogóle nie stosować - ograniczając się do podkreślenia oczu i ust. Jeśli jednak nasza cera ma pewne mankamenty to oczywiście powinniśmy je zatuszować.

Jak widać makijaż w stylu nude nie jest trudny, a jego efekt – czyli elegancki i naturalny wygląd,  jest nie do przecenienia.

Będzie potrzebne:

- tusz do rzęs lub kredka do oczu
- podkład lub korektor, również odpowiedni dla naszej karnacji
- pomadka
- róż do policzków

 1. Krok pierwszy

  Pierwszy krok to użycie tonika, aby oczyścić cerę, później zaś nawilżamy ją kremem. Teraz możemy nałożyć podkład, lub ograniczyć się tylko do korektora, nałożonego na „strategiczne” miejsca. W ten sposób niedoskonałości będą zatuszowane, ale ogólny wygląd twarzy pozostawał świeży i naturalny. Dobrym rozwiązaniem są kremy matujące z podkładem, którego lekka konsystencja pozwala uzyskać efekt lekkości i promiennej cery.

 2. Krok drugi

  Kolejny krok to nadanie efektu świeżej i promiennej cery. Uzyskamy to dzięki umiejętnie nałożonemu różowi. Aplikuje się go na policzki, czubek brody oraz skronie, okrężnym ruchami. Trzeba to robić z umiarem i delikatnie muskać policzki niż nakładać kosmetyk zbyt mocno - nie chcemy przecież wyglądać jak clown.

 3. Krok trzeci

  Etap trzeci - malowanie oczu. Jeśli używamy kredki to delikatnie obrysowujemy nią oko – doda to naszemu spojrzeniu wyrazistości. Potem nakładamy cieni do oczu. W tym wypadku także liczy się umiar. Najlepiej nałożyć cienie palcami, zamiast używać pędzelka wystarczy wetrzeć je w skórę powieki. Efektem będzie pożądana przez nas lekkość i łatwiej wtedy nie „przedobrzyć” z ilością nałożonego cienia. Pozostaje tylko wytuszowanie rzęs – jeśli są one z natury delikatne to jedna warstwa mascary, tylko na górnych rzęsach, wystarczy.

 4. Krok czwarty

  Koniec – czyli efekt „nagich ust”. Uzyskamy go malując wargi błyszczykiem w kolorze pastelowym. Podobny efekt osiągniemy używając zwykłego balsamu do ust, na który nałożymy potem błyszczyk.

Stosowałyście kiedyś makijaż w stylu Nude make-up? Jak Wam się podobał?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak utrwalić makijaż?

Jak utrwalić makijaż?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:26:32

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Maya Studio / 2012-04-17 09:23:27

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Jak dobrze nakładać podkład na twarz?

Barbara Habieda / 2011-07-08 09:57:34

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Jak dobrze wyglądać bez makijażu?

Joanna Rayzacher / 2010-07-01 15:14:34