Dodatki do sukienki - jakie wybrać?

Moda     dodano 2016-08-29
ocena

Nadchodzi lato, a wraz z nim wymarzone, tak długo oczekiwane słońce i pogoda pozwalająca wreszcie na założenie czegoś lżejszego. I choć wybór w letniej garderobie jest stosunkowo duży, największym powodzeniem ze wszystkich dostępnych możliwości cieszą się wśród kobiet sukienki. Jednak wraz ze zmieniającymi się trendami, zmienia się również moda, zarówno w kwestii samych sukienek, jak i najlepiej pasujących do nich dodatków. A wybór jest spory, trzeba tylko dobrze poszukać i umiejętnie wszystko skomponować.

Dodatki do sukienki - jakie wybrać?

pixabay.com

Ten zarezerwowany wyłącznie dla kobiet element garderoby, podkreślenie ich kobiecości i strój będący jej kwintesencją, staje się każdego lata prawdziwym hitem. Na sklepowych półkach nie brakuje różnego rodzaju dodatków, które z tym elementem garderoby można skomponować. Wszystko jednak zależy do tego jaką sukienkę zakładamy i jaka jest pora dnia, ponieważ nawet w gorący letni dzień wieczory bywają chłodne i wymagają założenia czegoś cieplejszego.

Do delikatnej zwiewnej sukienki zdecydowanie pasuje utrzymana w podobnym tonie biżuteria. Sukienki wykonanej z delikatnego materiału nie można obciążać zbyt masywnymi dodatkami. Dlatego też zamiast grubych korali w stylu XXL, lepiej wybrać delikatne koraliki, wisiorki czy nawet perełki, podkreślające delikatność sukienki. Do tego doskonale będzie wyglądał wpięty w rozwiane włosy sztuczny, ale subtelny kwiat, aby wyglądać młodzieńczo i radośnie. Ponadto do lekkich, letnich sukienek nie powinno zakładać się zbyt masywnego obuwia. Będzie ono sprawiało wrażenie, że sylwetka jest przykuta do podłoża i nie może się od niego oderwać. Dodatkowo sama w sobie będzie wyglądała na zbyt dużą i ciężką. Dlatego lepsze od dużych, sportowych tenisówek będą kolorowe i lekkie pantofelki, czy tak modne balerinki i japonki idealne na prawdziwe upały, nawet w mieście. Przy tym cały strój jest wręcz idealny na popołudniowy spacer, kiedy mamy ochotę odpocząć i zrzucić z siebie ciężar całego dnia.

Uzupełnieniem takiego stroju z całą pewnością będzie malutka, ale jednocześnie praktyczna torebeczka. Jednak zdając sobie sprawę, jak wiele kobiet w torebce na własnym ramieniu dźwiga niemal cały swój dobytek można w tej kwestii pójść na pewne ustępstwa. Można wybrać nieco większą i obszerniejszą torbę, jednak nie może ona być zbyt ciężka sama w sobie, aby nie przytłaczać nią całego wizerunku.

Jeżeli pomimo gorącego dnia zbliża się chłodny wieczór i trzeba coś zarzucić na ramiona, w przypadku sukienek doskonały będzie równie delikatny i utrzymany w tym samym klimacie sweterek, najlepiej zapinany na guziki, aby móc tylko okryć nim ramiona. Jednak jeżeli wieczór jest zdecydowanie chłodniejszy a nam ciężko zrezygnować z sukienki, doskonałym wyborem będzie płaszczyk, najlepiej prochowiec, delikatny, lekki, a  jednocześnie chroniącym przed chłodem.

Jakie dodatki zazwyczaj dobieracie do sukienki? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Agnieszka Gradowska / 2010-09-30 13:21:18

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bruno Czukaj / 2010-06-24 13:34:07

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Joanna Oparcik / 2011-08-16 14:27:21

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Bruno Czukaj / 2010-06-30 10:16:06