Dodatki do sukni wieczorowych

Moda     dodano 2016-08-29
ocena

Sama suknia wieczorowa to jeszcze nie wszystko. Jak to mawiają, diabeł tkwi w szczegółach i tak też jest w tym przypadku. Zatem aby suknia nie była jedynym, mówiąc kolokwialnie, gołym elementem naszego eleganckiego wyglądu, warto zainwestować w równie ważne i stylowe dodatki, które nadadzą jej szyku i pikanterii.

Dodatki do sukni wieczorowych

photoxpress.com

O tym, jak ważne jest, aby każda kobieta posiadała w szafie choć jedną elegancką i wytworną suknię wieczorową nie trzeba chyba przypominać żadnej z Pań. Jest to najczęściej kreacja zakładana na wielkie i ważne okazje, do których z całą pewnością nie można zaliczyć ślubów i wesel, których sezon obecnie kwitnie. Te stanowią zupełnie odrębny rodzaj uroczystości. Suknie wieczorowe z prawdziwego zdarzenia panie zakładają najczęściej na różnego rodzaju bale, bankiety, do opery lub z innych ważnych, wymagających wytwornego wyglądu, okazji.  A co z dodatkami?

Jednym z najczęściej wybieranych przez Panie dodatków jest szal, który w ciepłe dni rzeczywiście spełnia rolę dodatku mającego jedynie zdobić, ale gdy przychodzi nieco zimniejsza pora, luźno zarzucony na ramiona pozwala ochronić przed chłodem. Ponadto co nieśmielsza Panie, z niewiadomych powodów decydując się na odważną sukienkę z głębokim dekoltem lub bez ramion, używają szala jako okrycia odsłoniętych części ciała. Szale do sukni wieczorowych powinny być raczej w stonowanych, ciemniejszych kolorach, z elementami złota lub srebra, nie powinny być jednak zbyt bogato zdobione, aby nie przyćmić sukni i nie zepchnąć jej na drugi plan, bo w przypadku sukni wieczorowych jest to wręcz niedopuszczalne.

Nie lada wyzwaniem jest również dobór odpowiedniej torebki na wieczorne wyjście. Tym razem nie musi być ona ani praktyczna, ani nawet wygodna. Powinna być przede wszystkim elegancka, malutka, poręczna i mieścić jedynie najbardziej potrzebne rzeczy z zachowaniem właściwego umiaru, aby nie sprawiać wrażenia wypchanej. Wśród wieczorowych torebek prym wiodą tzw. kopertówki, noszone najczęściej w ręce, zdecydowanie rzadziej na ramieniu, choć wiele z nich wyposażone jest dodatkowo w pasek na ramię, wykonany ze skóry, lakierowany lub w postaci drobnego, dyskretnego łańcuszka. Torebki wieczorowe zrobione są najczęściej z miękkiej, lekko zdobionej skórki, wyszywane cekinami, lub obszyte mieniącym się w świetle wieczorowych lamp materiałem. Ich kolor oraz zdobienia powinny być ściśle dopasowane do kroju i stylu samej sukni, aby podobnie jak w przypadku szala, nie wysuwać się zbytnio na pierwszy, zarezerwowany dla sukni, plan.

Innym z ważnych elementów wieczorowego wizerunku, który dopełnia całości, jest biżuteria. Powinna być ona dobierana w zależności od stylu i urody kobiety, oraz od kroju i stylu samej sukni, ale także od rodzaju okazji oraz jej powagi. Zdecydowanie nie powinna być ona jednak zbyt krzykliwa, aby jedynie subtelnie i elegancko uzupełniać suknię, nie czyniąc obok niej odrębnej historii. Jednak przy jej wyborze warto zastosować się do kilku podstawowych zasad. Do skromnych sukni lepiej nie zakładać grubych, świecących i bogato zdobionych naszyjników, ponieważ niepotrzebnie obciążą one całość, odwracając przy tym zupełnie uwagę od sukni, natomiast do typowych wieczorowych sukni balowych można z powodzeniem założyć nieco mocniejszą i bardziej wyrazistą biżuterię, aby była widoczna i nadawała całości odpowiedni styl

W przeszłości, do wieczorowych sukni zakładano także kapelusze, lub rękawiczki, jednak obecnie raczej odchodzi się od tego rodzaju dodatków. Pomimo, iż tego rodzaju wieczorowe wyjścia wymagają od ich uczestników zachowania odpowiednich standardów jeżeli chodzi o styl, są one już zdecydowanie mniej formalne.

Jakie dodatki dobieracie pod suknię wieczorową? Opowiedzcie o tym w komentarzach.

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Agnieszka Gradowska / 2010-09-30 13:21:18

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bruno Czukaj / 2010-06-24 13:34:07

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Joanna Oparcik / 2011-08-16 14:27:21

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Bruno Czukaj / 2010-06-30 10:16:06