Jak wybrać tatuaż?

Moda     dodano 2016-09-06
ocena

Decydując się na wykonanie tatuażu, należy przede wszystkim zdać sobie sprawę, iż jest to wybór na całe życie. I choć współczesna chirurgia plastyczna oferuje możliwość usuwania tatuaży, jest to zabieg niezwykle drogi, wielokrotnie przewyższający cenę samego i tak nie najtańszego zapewne tatuażu. Jeżeli jednak decyzja o jego wykonaniu jest już ostateczna, warto nieco dłużej zastanowić się nad tym co ma on przedstawiać, co oznaczać, w jaki sposób ma ozdabiać nasze ciało.

Jak wybrać tatuaż?

sxc.hu

Noszenie tatuażu to niezwykle istotna kwestia, ponieważ w wielu kulturach mają one swoje konkretne znaczenie i odniesienie do przekonań i wierzeń.

Rodzajów, wzorów i miejsc, na których tatuaż można wykonać jest niezliczenie wiele. Wszystko zależy od inwencji twórczej i pomysłowości zarówno kosmetyczki lub innego profesjonalisty wykonującego tę ozdobę, jak również od osoby chcącej go wykonać. Wybierając wzór tatuażu można zainspirować się wzorami już istniejącymi, poprosić o zaprojektowanie oryginalnego, osobistego tatuażu przez tatuażystę lub wykonać jego projekt samodzielnie. Na pewno nie jest dobrym pomysłem tatuowanie na własnym ciele, w ramach dowodu uczucia, imienia „wielkiej i jedynej miłości”. Jest to pomysł nie tylko mocno już oklepany, ale i niezbyt rozsądny, biorąc pod uwagę, że uczucia bywają zmienne. Kolejnym złym pomysłem jest również sugerowania się aktualnymi trendami w tym obszarze. Jest to bowiem dość ryzykowne, moda przeminie, a nie chcemy chyba wstydzić się do końca życia, gdy nagle nasz wymarzony i piękny tatuaż okaże się zupełnie passe.

Profesjonalne salony tatuażu oferują szeroki wybór różnego rodzaju wzorów przeznaczonych na konkretne miejsca na ciele oraz tych uniwersalnych, które możemy wytatuować gdziekolwiek tylko chcemy. Do tych najbardziej znanych i najczęściej wybieranych zaliczyć można tzw. tribale, przez Panie najczęściej wykonywane na lędźwiach, a przez panów na plecach lub ramionach, oraz różnego rodzaju motywy i wzory chińskie, celtyckie, tradycyjne czy orientalne. Są one uniwersalne i pozwalają znaleźć wśród nich lub zaprojektować coś naprawdę oryginalnego i niepowtarzalnego. Decydując się na tatuaż, poza jego wzorem warto zastanowić się również czy ma on być wykonany wyłącznie w czerni, czy może w kolorach. Warto przy tym pamiętać, że kolorowe tatuaże od zawsze były mniej modne i zdecydowanie zdominowane przez uniwersalne czarne motywy.

Jednak nie tylko wybór wzoru naszego tatuażu jest ważny. Jest on w przypadku niektórych wzorów ściśle uzależniony od miejsca, w którym chcemy go wykonać. Największym powodzeniem wśród miejsc na tatuaż cieszy się łydka, kostka, łopatka, lędźwie, jednak te niemal wyłącznie u pań, pośladki, ramiona, wewnętrzna strona ręki oraz ostatnio coraz popularniejsze - miejsca intymne.

Co sądzicie o tatuażach? A może sami posiadacie jakiś? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Agnieszka Gradowska / 2010-09-30 13:21:18

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bruno Czukaj / 2010-06-24 13:34:07

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Joanna Oparcik / 2011-08-16 14:27:21

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Bruno Czukaj / 2010-06-30 10:16:06