Jakie buty do sukienki?

Moda     dodano 2016-09-05
ocena

Każda kobieta chce czasami wyglądać wyjątkowo, atrakcyjnie i kusząco. Zwykle właśnie na takie okazje zakładają sukienki. Jednak sama w sobie nie tworzy ona jeszcze doskonałego i eleganckiego wyglądu. Konieczne są bowiem odpowiednie dodatki, które dodadzą jej uroku i klasy. Najważniejszym z nich i nieodzownym są buty. Powinny być odpowiednio dobrane i skomponowane nie tylko z sukienką, ale także z całym wizerunkiem, charakterem kobiety oraz okazją na jaką są one przeznaczone.

Jakie buty do sukienki?

photoxpress.com

Bez względu na krój, rodzaj i styl sukienki, zawsze najbezpieczniejszych wyjściem, co jednak nie oznacza, że najlepszym są klasyczne i uniwersalne czarne pantofelki. Nie ryzykujemy wtedy, że nasze buty będą niedopasowane kolorystycznie, że za bardzo, ale wręcz zbyt mało kontrastują z sukienką, tworząc mdłą lub zbyt krzykliwą kompozycję. Jednak nie zawsze jest to dobre wyjście. Czarne buty są przecież ponure i przytłaczające jeśli zakładać je na każdą okazję.
   
Zatem decydując się na dobranie do sukienki butów, innych niż czarne, ważne aby trzymać się kilku zasad. Nie należy zbytnio przesadzać. Przesada zresztą nigdzie nie jest wskazana. Zatem jeżeli sukienka jest krzykliwa i odważna, buty powinny być stonowane i raczej neutralne. Niedopuszczalne jest komponowanie stroju w taki sposób, aby każdy jego element rzucał się w oczy i domagał uwagi.
   
Równie bezpieczne co czarne pantofelki, ale bardziej oryginalne i mniej oklepane, są sandałki lub pantofelki w cielistym kolorze. Pasują one do niemal wszystkich kreacji i nie stanowią konkurencji dla sukienki.
   
Innym bardzo bezpiecznym, a wcale nie oklepanym rozwiązaniem są srebrne lub złote sandałki. Pasują one do większości wieczorowych kreacji,w zależności od ich barwy. Do ciepłych i głębokich doskonale pasują właśnie złote pantofelki, natomiast do zimnych i surowych- srebrne. Należy przy tym pamiętać, że do sukni zarówno wieczorowych jak i koktajlowych zakładamy buciki na delikatnym choćby obcasie, gdyż stopa w płaskim buciku założonym do eleganckiej i wytwornej sukienki wygląda zbyt prosto i mało wyjątkowo.
   
Do nieco mniej formalnych sukienek, tych noszonych na co dzień, szczególnie latem, doskonale pasują niemal wszystkie rodzaje butów. Zarówno zwyczajne, klasyczne balerinki, jak i sandałki na obcasie, klapki, japonki czy nawet delikatne sportowe trampki. Wszystko jednak musi być dopasowane pod względem charakteru i koloru. Letnia, zwiewna sukienka lepiej prezentuje się z sandałkami z delikatnych paseczków niż z czarnymi balerinami.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Agnieszka Gradowska / 2010-09-30 13:21:18

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bruno Czukaj / 2010-06-24 13:34:07

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Joanna Oparcik / 2011-08-16 14:27:21

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Bruno Czukaj / 2010-06-30 10:16:06