Piercing brwi - informacje

Moda     dodano 2016-09-05
ocena

Dawniej kolczyk w brwiach kojarzony był z przynależnością do subkultury lub związkiem ze scena muzyczną. Obecnie może sobie go zrobić każdy, trzeba tylko zachować pewne środki ostrożności, aby zabieg nie okazał się być niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Piercing brwi - informacje

sxc.hu

Kolczyk w brwi to jeden z możliwych wariantów piercingu. Zazwyczaj jest on zakładany pionowo i może być umiejscowiony na całej długości łuku brwiowego. Zagojenie się rany trwa około dwóch miesięcy. Ponieważ łuk brwiowy jest najmniej skłonnym do podrażnień miejscem, jest oto najlepsza opcja do założenia kolczyka. Jednak, profilaktycznie, trzeba uważać  zakładaniem w tym miejscu make-up, gdyż może dojść do infekcji.

Umiejscowienie

Zazwyczaj kolczyk w łuku brwiowym umieszcza się na górze brwi, nad zewnętrznym kącikiem oka, gdyż jest to miejsce najbardziej wyeksponowane. Oczywiście miejsce zależy od fantazji osoby, która będzie kolczyk nosić. Mimo, iż zabieg piercingu wydaje się być mało skomplikowany to należy go wykonać w gabinecie u profesjonalisty. Powinno tam być sterylnie czysto, a osoba przekłuwająca nam łuk brwiowy powinna mieć rękawiczki i używać jednorazowej igły. Ponieważ efektem kolczyka jest rana, która może ulec zakażeniu, zdecydowanie doradza się zakładanie kolczyka domowym sposobem. Ponadto, brak umiejętności oraz wiedzy potrzebnej do przekłucia łuku brwiowego, może zakończyć się uszkodzeniem trójdzielnego nerwu, który ma charakter czuciowy i jest bardzo ważny, gdyż odpowiada za unerwienie oka.

Biżuteria

Jest bogaty wybór kolczyków chociaż najbardziej popularne są dwie formy: kółko oraz kulka. Najlepiej jeśli będą wykonane z tytanu lub innego materiału nie powodującego alergii.

Infekcje

Jeśli pojawi się infekcja, zacznie nam towarzyszyć ból oraz wystąpi opuchlizna w miejscu gdzie jest kolczyk. Przy jej leczeniu należy stosować mydło antybakteryjne (dwa razy dziennie) do przemywanie zakażenia oraz łagodne, nie na bazie alkoholu, środki dezynfekcyjne. Pomóc może również ciepły okład. Po samym zabiegu w czasie gojenia należy ranę delikatnie myć specjalnym środkiem odkażającym.

Przeciwwskazania

Osoby, które mają słabą krzepliwość krwi nie powinny poddawać się zabiegowi. Podobnie jak cierpiące na bakteryjne choroby skórne, jak np. gronkowiec. Ponieważ rana, po założeniu kolczyka, długo pozostaje otwarta wiec istniej ryzyko rozprzestrzenienia się, przez nią,  się bakterii na całym organizm.

Co sądzicie o piercingu brwi? Czy zdecydowalibyście się na taki zabieg?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Czy warto kupować modne ubrania dla dzieci?

Agnieszka Gradowska / 2010-09-30 13:21:18

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bielizna korygująca - dobieranie bielizny

Bruno Czukaj / 2010-06-24 13:34:07

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Buty meliski - opinie. Czy warto kupić?

Joanna Oparcik / 2011-08-16 14:27:21

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Buty na Sylwestra - jakie wybrać?

Bruno Czukaj / 2010-06-30 10:16:06