Unikajmy więc błędów typu:

1.Podkład– zawsze należy o nim pamiętać zanim przystąpimy do nakładania lakieru właściwego. Niestety, nawet najlepsze lakiery, mają w sobie różne związki chemiczne, które prowadzić mogą do wysuszenia płytki i jej osłabienia. Podkład ochroni paznokieć przed tym, a ponadto nie ryzykujemy jego odbarwienia pod wpływem ciemnej emalii. Na rynku są dostępne podkłady, które jednocześnie pełnią rolę utwardzacza, kiedy nałożymy je na polakierowane już paznokcie.

2.Gęsty lakier – zakręcajmy buteleczkę dokładnie, po jej użyciu, aby zapobiec jego gęstnieniu. Inaczej lakier nie będzie nadawał się do użytku i trzeba go będzie wyrzucić.

3.Zakrzepnięty lakier – daje efekt brzydkich końcówek na krawędzi paznokcia.

4.Matowiejący lakier – następuje to wtedy gdy często myjemy ręce lub mamy kontakt z detergentami (czyli do prac domowych zawsze używajmy rękawic ochronnych)

5.Lakier rozwarstwiający się – długo używane lakiery mają tendencje do rozwarstwiania się. Dlatego, przed nałożeniem, trzeba go ogrzać, na przykład pocierając buteleczkę w dłoniach. Możemy również zanurzyć ją w ciepłej wodzie.

6.Zdobienia – ich zdejmowanie może prowadzić do uszkodzenia płytki dlatego najlepiej zamoczony w zmywaczu wacik przyłożyć do płytki i czekać aż klej na zdobieniu puści.

Błędy w pielęgnacji paznokci:

Źle wycięte skorki – nie należy wycinać ich zbyt głęboko. Najlepiej jest je odsuwać drewnianym patyczkiem.

Właściwe pilniki – używajmy tylko tych właściwych czyli szklanych lub papierowych. Aby się płytka nie rozdwajała, zawsze należy piłować tylko w jednym kierunku.

Polerowanie paznokci – nie należy tego robić zbyt często, gdyż zabieg niszczy płytkę.

Czyszczenie – należy bardzo delikatnie usuwać zanieczyszczenia spod paznokci, najlepiej drewnianym patyczkiem lub szczoteczka.

Dlaczego szukacie takich informacji? Czy okazały się pomocne?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiałe plamy na paznokciach – co oznaczają?
Następny artykułLeczenie bruzd na paznokciach

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here