Każde wieczorne wyjcie wymaga specjalnej oprawy,możemy więc pozwolić sobie na trochę szaleństwa i sprawić, że nasze stopy naprawdę będą bogato zdobione.

1. Możemy poeksperymentować z lakierami. Jest szeroki wybór takich, które świecą w ciemności. Podobny efekt uzyskamy, jeśli mamy przedłużone paznokcie żelem lub akrylem i one będą pomalowane specjalnymi farbkami akrylowymi.

2. Paznokcie można poddawać stylizacji na różne sposoby. Jest ogromna ilość ozdób różnego typu jak cyrkonie, kryształy, cekiny. W latach 70-tych musiały być one pomalowane stonowanymi w kolorze emaliami, najlepiej takimi dobranymi do całego stroju.

3. Obecnie wszystko zależy od naszej fantazji. Jeśli nawet mamy zbyt krótkie lub nieładne paznokcie to możemy je przedłużyć i bez problemu ozdobić. Co więcej, jeśli należymy do kobiet odważnych, możemy zdecydować się na sztuczne paznokcie w stylu edge (kształt stalówki) lub szpiców.

4. Jedną z bardziej klasycznych stylizacji jest french manicure, który naprawdę efektownie wygląda na dłoniach (a nawet stopach). Może być tradycyjny czyli białą końcówką i beżowy lub różowy wierzch ale również odwrócony czyli kolory dobrane do stroju (na przykład czarno-białe połączenie lub czerwono-czarne).

5. Klasykę frenchu można przełamać ozdabiając palce cyrkonami lub naklejkami, z motywem kwiatowym. Inny sposób to wykorzystanie sypkiego brokatu. Ciekawym sposobem jest nałożenie go tylko na białą końcówkę frenchu.

6. Podobny efekt uzyskamy zatapiając w lakierze koronkę, jednak ten sposób poleca się paniom, które mają przedłużone paznokcie żelem lub akrylem.

7. Wielbicielkom stylu emo poleca się wzorki typu:

– kratki (motyw szachownicy, może być w różnych kolorach)
– paski (czerwono-czarne, niebiesko-czarne, biało-czarne)
– naklejka trupia czaszka czarna na białym tle
– groszki – paznokcie malujemy w dwa kolory (czarny i biały), na czarną końcówkę nakładamy białe groszki, a na białym tle malujemy różowy kwiatek, serduszko lub kokardkę

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻelowe paznokcie – krok po kroku
Następny artykułWpływ środowiska na zdrowie

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here