Metoda żelowa – etapy:

1. Zawsze zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji skóry dłoni.

2. Teraz wycinamy lub odsuwamy skórki za pomocą drewnianego patyczka.

3. Musimy opiłować paznokcie tak, aby ich naturalna cześć nie wystawała poza opuszek palca.

4. Matowimy płytkę, a potem usuwamy powstały pył z płytki (pędzelkiem, szczoteczką).

5. Nakładamy tips. Zawsze przyklejanie zaczynamy od góry paznokcia. Nie musi być dopasowany kształtem tylko szerokością. Tips nie powinien zajmować więcej niż 60% powierzchni naturalnej płytki i zaraz po naklejeniu MUSI wystawać za naturalny paznokieć.

6. Skracamy tips do pożądanej długości.

7. Matujemy jego powierzchnię, oczyszczamy ją.

8. Wkładamy dłoń do lampy. Żel utwardza się w wyniku reakcji polimeryzacji,która zachodzi gdy podda się go działaniu światła UV. a więc nie wysycha. Czas utwardzania jest zależny od marki żelu i każdy producent na opakowaniu podaje zalecany czas utwardzania.

9. Teraz musimy nałożyć żel, nadajemy kształt pilnikiem po uprzednim usunięciu warstwy dyspersyjnej wacikiem bezpyłowym zwilżonym cleanerem.

10. Żel utwardzamy w lampie.

11. Teraz przemywamy go cleanerm.

12. Nakładamy ostatnią, trzecią, warstwę żelu o działaniu nabłyszczającym.

13. Utwardzamy w lampie.

14. Wcieramy oliwkę w skórki palców.

Powyższa metoda przedłużania paznokci żelem powstała w oparciu o tips. Wszystkie czynności wykonujemy podobnie jeśli chodzi o wykorzystanie szablonu. Z ta różnicą, że przed nałożeniem żelu musimy założyć pod palec metalowy lub papierowy szablon, na którego szkielecie buduje się żelowy paznokieć.

Uwaga:
Na szablonie jest tylko „podziałka” która określa długość, od 1 do np 7, zależy od producenta, zwykła kratka jak w zeszycie, nic poza tym. są też szablony które mają więcej linii, ale są one zazwyczaj liniami pomocniczymi do budowania paznokci stilettos (szpice) i i tak każdy paznokieć jest inny i by otrzymać estetyczny efekt nie należy ściśle trzymać się owych linii pomocniczych.

Warto pamiętać, że istnieją żele jedno i trzyfazowe. W tych pierwszych cały paznokieć buduje się jednym żelem. W technice trzy fazowej do zbudowania paznokcia potrzeba trzech różnych: specjalny przeznaczony do kładzenia jako podkład by zwiększyć przyczepność masy do paznokcia, drugi – budujący – do zbudowania paznokcia i trzeci, nawierzchniowy/nabłyszczający bardziej niż budujący odporny na ścieranie i zarysowania, oraz nadający paznokciu trwały połysk.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPaznokcie Emo – krok po kroku
Następny artykułPaznokcie na imprezę – stopy

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here