Depilacja plastrami - jak to zrobić?

Pielęgnacja     dodano 2016-09-05
ocena

Jest to jedna z popularniejszych i najbardziej dostępnych sposobów na trwała depilację. Po jego wykonaniu możemy zapomnieć o konieczności depilacji nawet przez miesiąc. Jest stosunkowo tania i co najważniejsze, można ją dokonać zarówno w domu jak i w podróży. Stosuje się ją do nóg, twarzy, pach, jak i strefy bikini.

Depilacja plastrami - jak to zrobić?

sxc.hu

Zasady udanej i bezpiecznej depilacji:

Zabieg należy wykonać po kąpieli, kiedy mieszki włosowe są rozpulchnione i łatwiejsze do usunięcia. Każda depilacja, nie tylko ta za pomocą plastrów, niesie ryzyko wrastania włosków oraz zapalenia mieszków włosowych. Aby wyeliminować zagrożenie warto wykonać peeling (dotyczy to zarówno nóg, jak i twarzy, jeśli akurat depilujemy meszek nad wargą). Wosk, który jest na plastrach trzeba koniecznie rozgrzać. Możemy to zrobić poprzez energicznie pocierać w dłoniach, położyć na kaloryferze lub za pomocą gorącego powietrza z suszarki. Plaster przykładamy w miejscu, które chcemy poddać depilacji, przyciskamy i zdecydowanym ruchem zrywamy. Zawsze robimy to w odwrotnym kierunku niż ten, w którym wyrastają cebulki włosów.

Należy w momencie zabiegu pamiętać, aby w trakcie odrywania plastra druga ręką przytrzymywać skórę wokół niego, musi pozostać napięta co pozwoli uniknąć nam podrażnień skóry

Warto użyć balsamów, które są dołączone do plastrów. Jeśli ich nie ma – trzeba nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego, co złagodzi uczucie pieczenia skóry, występujące po depilacji jak również zmniejszy zaczerwienienie.

Depilacja za pomocą plastrów bywa bolesnym zabiegiem, ale dla długotrwałego efektu gładkiego ciała warto jest wytrzymać dyskomfort, który jej towarzyszy.

Jedyny, problemem, w przypadku domowej depilacji z użyciem plastrów, może być konieczność przyklejenia plastra  kilka razy. Wynika to z faktu, iż za pierwszym razem mało kiedy wszystkie włosy odrywają się od razu. Problem ten może wiązać się także z tym iż włosy są za krótkie. To właściwe jedyna wada depilacji woskiem – jest wskazany do pewnej długości włosów.

Korzystacie z depilacji plastrami? A może wolicie stosować inne metody depilacji?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak depilować depilatorem?

Jak depilować depilatorem?

Elżbieta Matwiejczyk / 2011-01-27 14:28:55

Masaż ujędrniający - opinie, jaki wybrać?

Masaż ujędrniający - opinie, jaki wybrać?

Monika Paluch / 2011-06-10 14:44:28

Beta-karoten - jak działa?

Beta-karoten - jak działa?

Arnika Mazur / 2010-07-22 10:33:24

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Justyna Olin / 2010-06-29 11:41:40