Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Pielęgnacja     dodano 2016-09-08
ocena

Wąsik czy inaczej meszek nad warga jest niekomfortową rzeczą dla wielu kobiet. Na szczęście jest wiele metod depilacji, które pozwalają skutecznie się go pozbyć.

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

sxc.hu

Metody depilacji:

Usuwanie włosków za pomocą pincety. Metoda dobra, ale tylko dla pojedynczych włosków (np. na brodzie). W przypadku włosów nad warga sprawdzi się raczej u blondynek ze słabym zarostem. Panie o bardziej mocnych włosach mogą nie być zadowolone z tej metody.

Golenie. Zdecydowanie odradza się ten sposób ponieważ włoski odrosną grubsze, mocniejsze i to dość szybko.

Plastry z woskiem. Metoda szybka, skuteczna i tania. Wystarczy kupić specjalne plastry, rozgrzać je, przykleić i zerwać energicznym ruchem ręki. Włosy odrosną, najszybciej dopiero po dwóch tygodniach.

Kremy do depilacji. Są skuteczne i łatwe w zastosowaniu. Starczy je nałożyć, odczekać z 5 minut, aż włoski się rozpuszcza i zdjąć krem za pomocą specjalnej szpatułki. Wąsik zacznie odrastać dopiero po okresie tygodnia.

Depilacja ciepłym woskiem w gabinecie kosmetycznym.

Depilator. Dość bolesny sposób i zagrożony wrastaniem włosków. Co prawda do bólu, jaki towarzyszy używaniu depilatora, można się przyzwyczaić. Na rynku jest coraz większy wybór depilatorów z różnymi nakładami, np. chłodzącymi skórę, które niwelują nieprzyjemne uczucie pieczenia skóry.

Depilacja laserowa. Jest polecana jako trwały sposób usunięcia niechcianego zarostu. Skuteczność laseru wynika z tego, iż niszczy mieszek włosowy nie mając jednocześnie negatywnego wpływu na skórę. Idealny dla brunetek z ciemnym i grubym wąsikiem nad wargą. Jedyny problem wiąże się z ceną zabiegu – nie należy bowiem do tanich (około 200 zł za usunięcie wąsika) i koniecznością jego powtórzenia Sukces w likwidacji zarostu osiągniemy dopiero po minimum 3 zabiegach.

Elektroliza. Polega na zniszczeniu cebulki włosa za pomocą prądu.

Intense Pulse Light. Najbardziej nowoczesna metoda depilacji, polegająca na usuwaniu zarostu przy pomocy światła, ale nie laseru.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Jak pielęgnować skórę atopową?

Jak pielęgnować skórę atopową?

Elżbieta Matwiejczyk / 2011-01-19 09:56:57

Masaż ujędrniający - opinie, jaki wybrać?

Masaż ujędrniający - opinie, jaki wybrać?

Monika Paluch / 2011-06-10 14:44:28

Beta-karoten - jak działa?

Beta-karoten - jak działa?

Arnika Mazur / 2010-07-22 10:33:24

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Depilacja twarzy - jak to zrobić?

Justyna Olin / 2010-06-29 11:41:40