Zapowietrzenie pochwy podczas stosunku

Profilaktyka     dodano 2015-07-09
ocena

Wśród różnych problemów związanych z seksem, jeden może wzbudzać u kobiet prawdziwe skrepowanie. Chodzi o zjawisko zapowietrzenia pochwy. Wiele kobiet chciałoby wiedzieć, na czym polega ta dziwna przypadłość i czy należy się nią martwić?

Zapowietrzenie pochwy podczas stosunku

sxc.hu

Zapowietrzenie pochwy jest zjawiskiem polegającym na tym, że do wnętrza waginy dostaje się powietrze, w wyniku czego, kiedy kobieta się porusza, jej pochwa wydaje charakterystyczne dźwięki, przypominające uchodzenie powietrza z balonu. Jest to zjawisko zupełnie normalne i nie należy się nim niepokoić. Dyskomfort może jednak powodować fakt, że do zapowietrzenia pochwy zwykle dochodzi w trakcie stosunku seksualnego. Wiele kobiet nie wie, jak się wówczas zachować i czy wyjaśniać to zjawisko partnerowi.

Najlepszą metodą na pozbycie się kompleksów z tego powodu jest po prostu szczera rozmowa. Dojrzały i doświadczony partner na pewno zrozumie, o co chodzi, a być może okaże się, że już miał do czynienia z podobną sytuacją i tym razem w ogóle go to nie zdziwiło. Często okazuje się, że do zapowietrzenia pochwy dochodzi przy określonych pozycjach seksualnych, kiedy penis nie wypełnia szczelnie wnętrza waginy. Jeżeli jest to dla kobiety bardzo krępujące wystarczy unikać takiego ułożenia, w którym występuje zapowietrzenie. Czasami jest to pozycja od tyłu, a czasami na jeźdźca. W momencie kiedy zacznie zaś nam doskwierać zapowietrzenie, należy na chwilę przerwać stosunek i pozwolić pochwie na powrót do normalnego stanu.

Bywa również i tak, że kobieta zaczyna zauważać tę sytuację dopiero po porodzie. Może to być związane z większą luźnością ścianek pochwy, na co skutecznym sposobem będą ćwiczenia mięśni Kegla. Należy rytmicznie zaciskać i rozluźniać mięśnie otaczające pochwę i odbyt, co na pewno będzie miało dobroczynne skutki. Nie jest regułą to, że zapowietrzanie zdarza się w przypadku osłabionej waginy, ponieważ przytrafia się ono również dziewicom.

Czasami dziwne dźwięki wydobywające się z pochwy są wynikiem bardzo dużego nawilżenia w trakcie stosunku. Zwłaszcza jeśli partner wykonuje gwałtowne i głębokie ruchy frykcyjne, mogą temu towarzyszyć charakterystyczne odgłosy.

Zapowietrzenia pochwy nie należy się zatem wstydzić. Doświadcza go bardzo wiele kobiet, a to jak będziemy je traktować zależy w dużej mierze od naszego podejścia do kwestii fizjologii w ogóle. Nie mamy na nią wpływu, możemy ją więc albo zaakceptować albo próbować tuszować, to, co nam się nie podoba. Pytanie tylko czy warto.

Gdzie szukalibyście informacji na temat niepokojących Was dolegliwości intymnych? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
4.17
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 1 =

Polecamy

Masaż na dyskopatię - opis, działanie

Masaż na dyskopatię - opis, działanie

Monika Paluch / 2011-09-08 15:52:45

Jak wykonać masaż kręgosłupa lędźwiowego?

Jak wykonać masaż kręgosłupa lędźwiowego?

Monika Paluch / 2011-06-10 13:04:41

Alergia pokarmowa - objawy

Alergia pokarmowa - objawy

Joanna Rayzacher / 2010-07-28 13:19:44

Antykoncepcja a kontrola płodności – porównanie

Antykoncepcja a kontrola płodności – porównanie

Agnieszka Czarkowska / 2011-03-22 11:32:19