Impreza u początku wiosny kojarzy się z grillowaniem nad rzeką czy w rodzinnym ogrodzie. Oczywiście, relaks na świeżym powietrzu, przy coraz to wyższych temperaturach i w otoczeniu budzącej się do życia przyrody jest jak najbardziej wskazany.

Możesz urządzić piknik przy pobliskim stawie. Przygotuj wiosenne kanapki wykonane z nowalijek. Niech będą kolorowe – sałata, pomidory, rzodkiewka, słowem wszystko, co kojarzy się ze zdrowiem i wiosenną świeżością. Samodzielnie przygotuj owocowe soki. Sporządź sałatkę owocową, niech dominują w niej np. mandarynki, kiwi, banany i jabłka. Jeśli Twoi znajomi przybędą z dzieciakami, zorganizuj rytualne topienie Marzanny.

Organizując grilla w ogrodzie także nie zapomnij o potrawach ze świeżych warzyw i owoców. Żeby uczcić coraz to cieplejsze noce, rozbij namioty. Zawieś huśtawki i hamaki, które pozwolą Tobie i Twoim znajomym miło spędzać czas do białego rana.

Jeśli decydujesz się na imprezę w domu, zadbaj o bukiety kwiatów. Niech wypełnią każdy możliwy zakamarek przestrzeni. Nie musisz ich wstawiać do klasycznych wazonów, alternatywnie wykorzystaj bańkę na mleko i pomaluj ją w jasne barwy. Na gałązkach rozłożystego krzewy doniczkowego poupinaj małe, kolorowe ptaszki. Możesz je zakupić lub samodzielnie wykonać np. z bibuły. Jeśli nie jesteś zwolenniczką ciętych kwiatów, także je możesz zastąpić wersją papierową. Wiosenny klimat zaakcentuj odpowiednimi poduchami w salonie czy na kuchennych krzesłach. Niech dominują na nich motywy barwne i roślinne. Szeroko otwórz okna, aby odgłosy i zapachy nadchodzącej wiosny mogły wpaść do wnętrza Twojego domu.

Twój strój również powinien być lekki i przewiewny. Zrezygnuj z ciemnego polara, zarzuć na ramiona zwiewny zielony sweterek, ożyw go kwiecistą apaszką.

Stwórz odpowiedni klimat przy pomocy muzyki. Niech będzie spokojna i relaksacyjna, najlepiej wykorzystująca odgłosy natury, śpiew ptaków.

Uwaga!

Symbolicznie możesz wykonać ze znajomymi Marzannę i utopić ją w miednicy lub spalić w ognisku. Niech zima pójdzie z dymem!

Jak Wy zorganizowalibyście taką imprezę? Czy macie ciekawe pomysły? Podzielcie się nimi z nami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zorganizować imprezę w stylu PRL?
Następny artykułCo można zobaczyć za darmo w Edynburgu?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here