Pomoc

PYTANIA OGÓLNE

 

1. Czym jest serwis Spec.pl?

Spec.pl to serwis poradnikowy, w którym znajdziecie odpowiedzi na wszystkie dręczące was pytania. W trzynastu działach znajdują się rady i podpowiedzi, które w rzetelny sposób opisują problemy i pozwalają sobie z nimi poradzić.


2. Jakie porady znajdę w dziale Dom i Ogród?

Dom i Ogród to dział, który zawiera porady dotyczące aranżacji wnętrz i ogrodu, prowadzenia gospodarstwa domowego, uprawy roślin i kwiatów, a również wynajmu, kupna i sprzedaży mieszkania lub domu.


3. Jakie informacje znajdę w dziale Kulinaria?

Dział kulinaria to miejsce dla wszystkich fanów gotowania i tych, którzy chcieliby się czegoś nauczyć. Znajdziecie tu przepisy, a również porady, które pomogą w sprawnym urzędowaniu w kuchni.

4. O czym przeczytam w dziale Miłość?

Miłość to dział, w którym odpowiadamy na pytania dotyczące uczuć i związków. Radzimy jak szukać, żeby znaleźć swoją drugą połówkę, dbać o związek, a również poradzić sobie z rostaniem czy zdradą. Jednym zdaniem, Miłość to dział dla tych, którzy chcą sobie poradzić z miłością.

5. Jakie porady znajdują się w dziale Rodzina?

Dział Rodzina zawiera rady dotyczące wychowywania dzieci, partnerstwa w związku i rozwiązywania problemów związanych z tą dziedziną życia.

6. Jakie porady znajdę w dziale Uroda?

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać i być zadbani. Dział Uroda obfituje w porady dotyczące makijażu, mody i trendów, a również pielęgnacji ciała. Znajdują się tam porady dotyczące wszystkiego, co pomoże osiągnąć wymarzony wygląd.

7. O czym dowiem się w dziale Zdrowie?

Dział Zdrowie został poświęcony kondycji zdrowotnej każdego człowieka. Piszemy w nim o tym, jak rozpoznać choroby, a również jak im zapobiegać. W prosty i przystępny sposób pomagamy w leczeniu domowymi sposobami, piszemy na temat seksu i ciąży, tłumaczymy medycynę na "ludzki" język.

8. Jakie informację uzyskam czytając porady z działu Styl Życia?

Każdy z nas żyje swoim własnym rytmem. Dział Styl Życia został stworzony po to, aby doradzać w kwestii zdrowego żywienia (również odchudzania), wypoczynku i podróży, dobrego wychowania i zakupów. Znajdują się w nim również porady dotyczące sportu i hobby.

9. Dlaczego warto czytać porady z działu Okoliczności?

Dział Okoliczności zbiera porady dotyczące  uroczystości i świąt. Dzięki tym poradom z łatwością zorganizujesz ślub, chrzciny i rodzinne święta. Dowiesz się również jak znaleźć prezent i przygototować się do obchodzenia uroczystości.

10. Jakie informacje znajdę w dziale Praca i Finanse?

Dział Praca i Finanse zawiera wszystkie potrzebne wiadomości na temat zatrudnienia. Pomagamy napisać CV i list motywacyjny, radzimy jak odnaleźć się w pracy, nawiązywać relacje ze współpracownikami.

11. O czym przeczytam w dziale Prawo?

Trudno jest samemu zrozumieć prawo. Nasz dział został stworzony po to, aby w zrozumiały sposób pisać o kwestiach prawnych.

12. Jakie porady znajdę w dziale Komputery i Internet?

Dział Komputery i Internet zbiera porady dotyczące użytkowania komputera, użytecznych programów i aplikacji, poruszania się w Internecie i bezpieczeństwa.

13. O czym przeczytam w dziale Majsterkowanie?

Dział Majsterkowanie został stworzony dla tych, którzy lubią sami dokonywać napraw i nie boją się działania. Przeczytasz w nim o tym, jak w prawidłowy sposób radzić sobie z domowymi usterkami. Dowiesz się też jak "zmajstrować" coć nowego.

 

KORZYSTANIE Z PORAD

 

14. Jak wyszukać poradę?

Aby sprawdzić, czy porada znajduje się w serwisie Spec.pl, wystarczy wpisać pytanie (np. jak farbować włosy) lub frazę (farbowanie włosów) w wyszukiwarce, którą znajdziecie na górze każdej podstrony.

14. Dlaczego nie mogę znaleźć porady?

Jeśli nie można znaleźć porady, najpewniej nie ma jej jeszcze na stronie. Jeśli nie możesz znaleźć porady, napisz! Postaramy się umieścić odpowiedź w jak najszybszym czasie.

15. Jak zgłosić brak porady?

Aby zgłosić brak porady wystarczy nacisnąć button "Zgłoś brak porady", który znajduje się na górze strony, zaraz obok licznika porad i wpisać proponowany temat do formularza. Nasi specjaliści zostaną poinformowani o pytaniu i postarają się jak najszybciej na nie odpowiedzieć.

16. Jak mogę ocenić poradę?

Pod każdą poradą znajduje się panel do oceny porady, który wygląda jak gwiazdki. Im więcej gwiazdek jest podświetlonych, tym lepsza i użyteczniejsza jest porada. Aby ocenić daną poradę wystarczy najechać kursorem na gwiazdki.

17. Po co oceniać porady?

Ocenianie porad to pomoc dla innych użytkowników, a również dla nas - Redakcji Spec.pl. Dzięki Twojej ocenie pokażesz innym to, że porada Ci się podobała, a my będziemy wiedzieć jakich porad oczekujesz.