Galaretki z alkoholem (Jello shots) - przepis

Alkohole    
ocena
Kto z nas nie lubił w dzieciństwie podjadać cukierków z galaretką w środku? Komu z nas mama nie upiekła na urodziny choćby raz owocowego tortu zwieńczonego galaretką? Galaretka została wpisana na listę naszych ulubionych deserów już w najmłodszych latach, nie należy więc się dziwić, że już jako dorośli przypominamy sobie o niej przy okazji, na przykład, drinków.

Galaretki z alkoholem (Jello shots) - przepis

sxc.hu

Zresztą, dzięki jello shots nie będziemy musieli trząść się przed organizowaną przez nas imprezą jak galareta. Z nimi podbijemy podniebienia gości i urozmaicimy alkoholowe menu.

Galaretkowe szoty przywędrowały do Polski ze Stanów Zjednoczonych i powoli zaczynają wchodzić na imprezowe salony. Są mieszanką specjalnie przygotowanej wody z wybranym alkoholem. Zrobienie tego procentowego smakołyku zajmie nam od 2 do 3 godzin.

Będzie potrzebne:
- wódka (300 ml),
- 0,5 l gorącej wody,
- 150 ml zimnej wody,
- dwie paczki galaretki o wybranym smaku,
- małe kubeczki lub kieliszki.
UWAGA!
Zanim galaretkę wlejemy do pojemniczków, możemy posmarować ich wewnętrzne ścianki oliwą - ułatwi to wyciągnięcie z nich „drinka”.

Najpierw należy przegotować odpowiednią ilość wody. Następnie przelewamy ją do dużego naczynia i wsypujemy 2 torebki galaretki, całość mieszamy przez ok. 3 minuty do utworzenia jednolitej konsystencji. Kolejnym krokiem jest połączenie alkoholu (jego proporcje możemy zmienić, ale pamiętajmy o ich niezachwianiu i nadmiernym przealkoholizowaniu) z zimną wodą. Mieszaninę łączymy z wcześniej przygotowaną wodą z galaretką. Mieszamy. Przygotowujemy małe pojemniczki. Można wykorzystać plastikowe kubeczki, szersze kieliszki lub naczynia na sos do pizzy. Wlewamy galaretową mieszaninę i odstawiamy do lodówki na 2-3 godziny.

Jello shots najlepiej wykonać tuż przed imprezą i publicznym otwarciem lodówki... spektakularnie objawić je przybyłym gościom! Do najczęstszych i najbardziej pożądanych smaków należą połączenia: cytrynowej galaretki z Tequilą (Margarita Shot), ananasowej galaretki z Malibu (Pina Colada Shot), truskawkowej galaretki z Bacardi Rum (Daiquiri Shot).

Podane przepisy możesz jednak urozmaicać zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi. Z pewnością będzie kolorowo!

Próbowaliście kiedyś? Dają kopa? :)

OCENA
2.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =

Polecamy

Jakie wino do kurczaka?

Jakie wino do kurczaka?

Jolanta Chabik

Piwo a zdrowie

Piwo a zdrowie

Mikołaj Machniew

Grzane wino - przepis

Grzane wino - przepis

Jolanta Chabik