Jak poczuć atmosferę świąt?

Boże Narodzenie    
ocena

Boże Narodzenie to czas spędzany w gronie rodziny i przyjaciół. Świąteczna atmosfera to jednak nie tylko spotkania z bliskimi. Aby cały dom ogarnął bożonarodzeniowy klimat, trzeba zadbać o stosowny wystrój, nastrojową muzykę. To właśnie specyficzna świąteczna atmosfera, pozostaje w pamięci na zawsze.

Jak poczuć atmosferę świąt?

fot. Anita Szot

Kiedy dorośli wspominają swoje dzieciństwo, zazwyczaj z sentymentem opowiadają o świątecznych przygotowaniach, zapachu domu i magii świąt. Dostarcz tak pięknych i bezcennych wspomnień i Twoim dzieciom, aby przez te kilka dni doświadczały silnej więzi z tradycją.

W budowaniu świątecznego nastroju pomoże Ci kilka sprawdzonych rad, które pozwolą cieszyć się niezapomnianymi chwilami.

W pierwszej kolejności zajmij się wystrojem wnętrz. Pamiętaj o wszystkich ważniejszych pomieszczeniach. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, wystaw w ogródku choinkę ozdobioną lampkami, a na drzwiach powieś wieniec bożonarodzeniowy, który kupisz lub wykonasz samodzielnie, wykorzystując np. gałązki iglaków, gorący klej i drobne ozdoby. Na przedpokoju, w kuchni, w salonie rozwieś girlandy. Jeśli wykorzystasz rekwizyty z poprzedniego roku, koniecznie przed założeniem, umyj je lub odkurz.

W dekorowanie zaangażuj członków rodziny, zwłaszcza dzieci, dla których przygotowywanie świątecznych ozdób będzie dużą atrakcją. Styropianowe kule różnej wielkości stanowią świetną bazę dla bombek. Wymyśl razem z dziećmi, jakim sposobem je ozdobicie. Papierowe talerze wykorzystaj do wykonania zawieszek w kształcie aniołków lub bałwanków, z kolorowego kartonu wytnij szablony choinek, gwiazdek i innych motywów bożonarodzeniowych. Przy doborze kolorystyki, pamiętaj o podstawowych barwach związanych ze świętami – czerwonym, zielonym, złotym.

Tuż przed wigilią pamiętaj o rodzinnym ubieraniu choinki. Zadbaj o to, aby w trakcie wszystkich świątecznych dni w tle było słychać polskie kolędy.

Aby do Twojego domu goście chcieli wracać, zadbaj o jego zapach. Woń świątecznych wypieków zostaje na trwałe w pamięci i powraca we wspomnieniach. Pieczona szarlotka, goździki z cynamonem i świeże igliwie…takie połączenie jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Przed świętami warto upiec też ciasteczka z wanilią lub pierniki, by częstować nimi dzieci lub niespodziewanych gości.

UWAGA!

Kiedy zakończysz przygotowania, przyrządzisz zaplanowane potrawy, pozostaje Ci rozkoszować się świąteczną atmosferą w gronie najbliższych. Pamiętaj, aby odwiedzić osoby samotne i chore, które nie mogą przyjść do Ciebie z wizytą. Twoja pamięć o nich z pewnością pozostanie w sercach.

A jakie są Wasze sposoby na świąteczny nastrój? Co robicie, by poczuć magię świąt?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =