Jak samodzielnie zrobić stroik na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie    
ocena

Każdy z nas chce mieć w okresie świątecznym pięknie udekorowane mieszkanie. Stroik świąteczny jest dekoracją, którą tak naprawdę możemy wykonać sami, a efekt będzie doskonały. Stroik, który proponujemy może być również doskonałym prezentem dla najbliższych.

Jak samodzielnie zrobić stroik na Boże Narodzenie?

photoxpress.com

Zanim zabierzemy się do prac dekoratorskich, musimy przygotować następujące materiały:

Będzie potrzebne:

- klej na gorąco,


orzechyFot. photoxpress.com

 


- dekoracje świąteczne, proponujemy: szyszki, gałązki świerka lub jodły, suszony len, jarzębinę, orzechy włoskie, suszone cytrusy, laski cynamonu itp. - złoty lub srebrny spray, - sizal, - tekturka, - nożyczki, - papier toaletowy (biały), - nabłyszczacz do roślin, - brokat.

 1. Krok pierwszy

  Na początek z tekturki wycinamy dwa kółka, będą one stanowiły bazę pod stroik. W zależności od tego, jakiej wielkości chcemy uzyskać stroik, tak duże kółka wycinamy.

  tektura

  Fot. sxc.hu

 2. Krok drugi

  Następnie na środku kółka, stawiamy np. kieliszek i odrysowujemy kolejne kółeczko. Będzie to otwór na świeczkę. Jeżeli nasza świeczka ma np. 3 cm grubości, nasze kółko powinno być o 1 cm większe (podczas naszej pracy jego średnica będzie się zmniejszać).

 3. Krok trzeci

  Teraz łączymy nasze dwa kółka i starannie owijamy je papierem toaletowym.

 4. Krok czwarty

  Teraz za pomocą sizalu, owijamy kółko, aż do momentu, kiedy papier przestanie być widoczny. W ten sposób otrzymamy, ładny, miękki spodek, który będzie potrzebny do dalszej pracy. Co więcej, taka podstawka idealnie trzyma świeczkę i pasuje prawie do każdego rodzaju świecznika, dodatkowo jeżeli nie posiadamy takowego, możemy go zrobić np. z kieliszka albo literatki.

 5. Krok piąty

  Teraz przygotowujemy wszystkie zgromadzone przez nas ozdoby świąteczne (bombki, laski cynamonu, suszone owoce, szyszki, jarzębinę itp.).

 6. Krok szósty

  Jeżeli chcemy, aby nasz stroik utrzymywał się w tonacji złotej lub srebrnej, wcześniej wszystkie powyższe ozdoby powinniśmy potraktować sprayem i poczekać chwilę, aż wyschną. Najlepiej, jeżeli zrobimy to na zewnątrz i odczekamy, do chwili kiedy przestanie nam przeszkadzać zapach farby.

 7. Krok siódmy

  Teraz możemy rozpocząć zabawę. Najpierw układamy symetrycznie wszystkie większe elementy dekoracyjne. Mocujemy je za pomocą gorącego kleju z pistoletu (uważajmy, aby nie poparzyć sobie rąk).

 8. Krok ósmy

  A teraz kolejno, ale również symetrycznie układamy i przyklejamy elementy coraz mniejsze np. orzechy włoskie, szyszki. I teraz nadeszła chwila dla odrobiny spontaniczności. Możemy dodawać wszystkie elementy, które nam odpowiadają: cytrusy, orzechy laskowe, laski cynamonu itp.

 9. Krok dziewiąty

  Na koniec zabezpieczamy naszą kompozycję nabłyszczaczem do roślin i delikatnie posypujemy brokatem, który doda jej blasku i świątecznego klimatu.

Czy dekoracje świąteczne robicie samodzielnie czy może kupujecie gotowe? Jak dekorujecie dom na Boże Narodzenie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =