Jak zrobić opakowania na prezenty gwiazdkowe?

Boże Narodzenie    
ocena

Prezenty, prezentami, ale kiedy znajdziemy idealny upominek często nie mamy pomysłu na oryginalny pakunek. Co prawda nie szata zdobi … podarunek, ale miło jest zaskoczyć pięknym opakowaniem, które stanowi dodatkową ozdobę choinki.

Jak zrobić opakowania na prezenty gwiazdkowe?

fot. Anita Szot

Zatem odsuwamy w kąt torebki na prezenty i wyruszamy w poszukiwaniu ciekawych sposobów na świąteczne opakowania prezenty.

Ręczniki, ubrania i inne miękkie przedmioty, które można uformować w wałek, wystarczy zawinąć w kolorową bibułę na kształt dużego cukierka. Kawałek opakowania musi być dłuższy niż zawartość, tak aby po obu stronach związać je wielkimi kokardami. Obdarowana osoba, będzie z pewnością zachwycona takim słodkim upominkiem.

Jeśli chcemy zapakować płaski przedmiot, taki jak np. płyta, cienka książka, ramka na zdjęcia, z kartonu składamy prostokątny folder. Najpierw przygotowujemy dwa prostokąty z bloku technicznego lub cienkiego kartonu. By opakowanie było efektowne, wybieramy figury w różnych kolorach. Trzeba pamiętać, by zachować proporcję w długości boków – 2:1. Kiedy prostokąty są przygotowane, układamy jeden na drugim, tak aby powstał krzyż. Środek będzie stanowił miejsce ułożenia prezentu. Cztery boki musimy złożyć w taki sposób jak zamyka się pudła. Powstałe opakowanie można udekorować pieczątkami z motywami świątecznymi.

Przedmioty niewymiarowe najłatwiej jest zapakować do torby. My jednak wybieramy dwa pudełka. Jedno zbliżone rozmiarem do naszego przedmiotu, drugie dużo większe. Do tego celu można użyć pudeł kartonowych zdobytych w sklepie, oklejonych papierem kolorowym lub barwnymi  taśmami. Prezent pakujemy do mniejszego opakowania. Puste miejsca wypełniamy rozkruszonym styropianem lub pociętymi chusteczkami higienicznymi. Paczkę zamykamy, zaklejamy i wstawiamy do większego pudła. Wsypujemy do niego dużą ilość wspomnianych wcześniej chusteczek, tak aby przykryć karton z prezentem. Taką pakę szczelnie zamykamy i obwiązujemy szeroką wstążką. Ten sposób pakowania rozbawi zgromadzonych gości, a prezent dłużej pozostanie w ukryciu.

Szybkim sposobem pakowania jest obłożenie papierem pakunkowym. Aby choć trochę urozmaicić tą popularną metodę, można wykorzystać nie jedną, a kilka kolorowych wstążek do jednej paczki. Innowacja polega na tym, aby kolejne tasiemki wiązać jedna obok drugiej, przeplatając je przez siebie aż powstanie kratka.

UWAGA!

Pakowanie prezentów jest sztuką i warto w tę sztukę pobawić się choćby od święta. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z dekoracją opakowania, gdyż to sam podarunek i gest są tu najważniejsze.

Czy często wykonujecie upominki ręcznie robione? Gdzie szukacie inspiracji i instrukcji, jak je wykonać?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =