Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

Boże Narodzenie    
ocena

Własnoręcznie wykonany stroik bożonarodzeniowy stanowi oryginalną ozdobę i jest alternatywą dla komercyjnych ozdób. Aby ubogacał wnętrze i budził podziw wśród gości, trzeba go wykonać ze szczególną starannością. Dla początkującego artysty odpowiedni będzie prosty pomysł, który nie wymaga szczególnych uzdolnień plastycznych. Nasza propozycja jest łatwa do wykonania i wymaga, oprócz potrzebnych materiałów, dobrych chęci i trochę wolnego czasu.

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

fot. Anita Szot

Głównym elementem stroiku świątecznego będą suszone owoce, które przygotujemy parę dni wcześniej. Duże jabłko i pomarańczę kroimy w cienkie plastry, tak aby powstały koła. Układamy je na grzejniku na kilka dni aż całkowicie wyschną lub wkładamy do piekarnika na ok. 6 godzin.


Będzie potrzebne:

wysuszone jabłka i pomarańcze goździki,
metalowy wieszak lub drewniana obręcz, która posłuży za podstawkę, 
lakier bezbarwny,
gorący klej (w pistolecie), 
kombinerki,
taśma klejąca (jeśli używamy wieszaka),
wstążka w kolorze pasującym do całości kompozycji

UWAGA!

Gotowy stroik możemy zawiesić na drzwiach lub postawić w pobliżu źródła ciepła. Wysuszone owoce jabłka i pomarańczy w połączeniu z aromatycznym goździkiem, sprawią, że dom będzie cudownie pachnieć.

Rozpoczynamy pracę!

Przygotowujemy suszone owoce i każdy pokrywamy warstwą lakieru. Należy je pomalować po obu stronach, by dłużej zachowały swój aktualny wygląd.
Jeśli jako stelaża użyjemy metalowego wieszaka, musimy go najpierw rozciąć kombinerkami i z drutu uformować pożądany kształt. Końce zwijamy ze sobą i zabezpieczamy taśmą klejącą.

Przy pomocy kleju w pistolecie przyklejamy plasterki jabłek i pomarańczy. Dla wzmocnienia efektu wizualnego i lepszego „trzymania się” konstrukcji kolejne elementy powinny trochę na siebie nachodzić. Kiedy już przykryjemy szczelnie nasz stelaż, w wybranym przez siebie miejscu doklejamy kilka goździków.

Jeszcze tylko duża wstążka i stroik gotowy. Zamiast tasiemki, sprawdzi się wiązanka rafii.

Czy wszystkie dekoracje świąteczne wykonujecie samodzielnie? Jak ozdabiacie dom na Boże Narodzenie?

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =