Jakie życzenia złożyć na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie    
ocena

Wielu z Was z pewnością zastanawia się jak składać życzenia świąteczne, aby zawierały one to wszystko co czujemy do danej osoby. Jest to trudne, zwłaszcza przy bardzo licznej rodzinie i znajomych, z którymi nie zawsze na co dzień mamy kontakt.

„Życzę Ci Wesołych Świąt, dużo zdrowia i Szczęśliwego Nowego Roku…”. Któż z nas nie otrzymał takich życzeń lub sam ich nie składał? Ta popularna i utarta formułka, wydaje się czasem bez wartości. A szkoda, bo jest ona esencją Bożego Narodzenia o ile jest wypowiedziana z sercem i stanowi jedynie wstęp do dalszej części.

Życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne składamy w różnych formach. Kilkanaście dni przed Wigilią można kupić lub samodzielnie przygotować kartki pocztowe. Do własnoręcznej pracy, będziesz potrzebować bristol kolorowy lub biały, z którego wytnij prostokąt o proporcjach 2:1. Złóż go na pół i przygotuj obrazek wycięty z torby na prezenty. Ozdób kartkę według własnego uznania. Nie kopiuj bezmyślnie wierszyków z internetu. Pomyśl w jakie słowa można ubrać Twoje uczucia do konkretnej osoby i przelej je na papier. Do pisania najlepiej użyj pióra na atrament i nie zapomnij o podpisie oraz dacie.

Taki sposób składania życzeń jest preferowany głównie wśród rodziny. Jeśli masz bardzo wielu znajomych, możesz przesłać im świąteczne dedykacje poprzez e-mail, pamiętając o osobistych refleksjach.

Popularne ostatnio sms-owanie, nie jest najlepszą formą dzielenia się świąteczną atmosferą. Jeśli chcemy złożyć życzenia osobie mieszkającej daleko od nas, wypada zadzwonić, tak, aby nasz ustny przekaz potwierdził ciepłe słowa.

Najserdeczniejszym sposobem jest osobiste przekazywanie życzeń. Zwyczaj łamania się opłatkiem utrwalił się w polskich domach i stanowi nierozerwalną część tradycji. Jego symbolika religijna wyraża się właśnie w życzeniach. Dzielenie się opłatkiem w gronie najbliższych jest znakiem ofiarności i miłosierdzia. Jeśli poznamy głęboki sens tego zwyczaju, łatwiej będzie nam powiedzieć parę znaczących słów do najbliższych.

Przy składaniu życzeń w Wigilię nie bójmy się wzruszenia i wybaczenia. Czas oczekiwania na przyjście Chrystusa, niech da nam nadzieję na lepsze jutro. Optymistyczne podejście do współuczestników wieczerzy wigilijnej, pozwoli na szczere życzenia, dalekie od utartych, nic nie znaczących schematów. Jeśli rozmowy przy opłatku będziemy traktować jak szansę na wyjaśnienie sporów i odnowienie przyjaźni czy miłości, słowa życzeń same będą cisnąć się na usta.

Najważniejsza jest szczerość i pokazanie, że osoba z którą dzielimy się opłatkiem jest dla nas ważna.

Czego jeszcze Waszym zdaniem można życzyć z okazji Bożego Narodzenia? Jakie życzenia Wy składacie?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =