Alergie skórne - objawy

Choroby    
ocena

Alergiczne choroby skóry to schorzenia przewlekłe, często związane z występującymi chorobami układu oddechowego. Wyróżniamy różne choroby alergiczne skóry, a wśród nich atopowe zapalenie skóry, pokrzywka czy obrzęk. Rozróżnienie tych chorób jest bardzo trudna, dlatego tak ważna jest znajomość objawów klinicznych. W przypadku postawienia błędnej diagnozy, a co za tym idzie wprowadzenia nieprawidłowego leczenia może mieć negatywne skutki dla naszego organizmu i znacznie pogorszyć rokowanie.

Alergie skórne - objawy

photoxpress.com

Najczęściej występującą chorobą alergiczną skóry jest pokrzywka. Nagle na skórze właściwej pojawia się bąbel pokrzywkowy, który równie szybko znika, nie pozostawiając żadnej blizny. Wielkość i ilość bąbli może być bardzo różna. Może mu dodatkowo towarzyszyć obrzęk naczynioruchowy tkanek głębszych. Możemy zauważyć nieznaczne zmiany w rysach twarzy i odczuwać świąd skóry. Występują także zaburzenia ze strony układu oddechowego, jak chrypka, a nawet duszność. Są różne odmiany pokrzywki, część z nich znika, a inne mogą stanowić nawet zagrożenie dla życia chorego. Zauwaając u siebie takie objawy, należy pamiętać o tym, że pokrzywka może towarzyszyc innym poważniejszym schorzeniom, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dotyczy to chorób bakteryjnych, wirusowych czy pasożytniczych. W takim przypadku najczęściej bąble pojawiają się po wysiłku, nie znikają tak szybko i pozostawiają po sobie ślad.
 
Innym alergicznym schorzeniem skóry jest jej atopowe zapalenie. Tutaj występują grudki na skórze, które zlewają się ze sobą. Może dojść do rozwoju nadżerek, powierzchni sączących. Jeśli utrzymują się przez dłuższy czas przechodzą w rumieniowo- złuszczającą się formę. U niemowląt i małych dzieci zmiany takie mogą wystąpić na całym ciele, natomiast u młodzieży i dorosłych zmiany te pojawiają się w miejscach zgięciowych kończyny górnej czy dolnej.
 
Te i wiele innych alergicznych chorób skóry charakteryzują się wypryskami na skórze i uczuciem bardzo uciążliwego pieczenia. Poszczególne choroby różnią się między sobą wyglądem zmian skónych, czasem ich utrzymywania się.

UWAGA!

Zwykle bardzo trudno rozróżnić poszczególne choroby, nawet mając dokładny opis wyprysków towarzyszących określonym chorobom. W diagnostyce tych chorób bardzo ważna jest wiedza i doświadczenie lekarza.

Zauważyliście jakieś nietypowe wypryski na skórze? Myślicie, że ma to związek z alergią? Wiecie, na co jesteście uczuleni? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =