Astygmatyzm - leczenie

Choroby    
ocena

Astygmatyzm, nazywany jest inaczej niezbornością oka. W największej liczbie przypadków, wywołana jest zniekształceniem rogówki. Znane są także przypadki, gdzie przyczyną jest nieprawidłowy kształt soczewki, znajdującej się tuż za rogówką. Choroba ta może objawiać się krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością.

W celu korygowani tej wady wzroku, wykorzystuje się specjalne okulary korekcyjne lub soczewki. Nie mogą to być zwykłe soczewki, ale bardziej złożone, które posiadają dwie prostopadłe osie o różnej mocy, odpowiednio dobranej do wady wzroku. Takie soczewki są cylindrycznymi.

Wyróżniamy dwa rodzaje astygmatyzmu- regularny i nieregularny. Leczenie astygmatyzmu regularnego jest łatwe do wyleczenie, w przeciwieństwie do nieregularnego.

Choroba ta może być dziedziczna- wiele dzieci rodzi się ze zniekształceniem rogówki. Wada może się z czasem pogłębić, ale w niektórych przypadkach ona zanika. Niezborność oka może być skutkiem urazów lub przewlekłej choroby. W takim przypadku ważne jest w pierwszej kolejności leczenie tej choroby, która spowodowała powstanie astygmatyzmu, a dopiero później wady wzroku.

astygmatyzm jak leczyćmorguefile.com

W leczeniu astygmatyzmu, a także wielu inncyh wad narządu wzroku, wykorzystywana jest laserowa korekta wzroku. Jest to metoda chirurgii refrakcyjnej. Nie u wszystkich pacjentów może być jednak wykorzystana. O ewentualnym zakwalifikowaniu do zabiegu laserowego decydują dokładne badania diagnostyczne. Zabieg ten prowadzi do złuszczenia mikroskopijnej grubości warstwy rogówki, na skutek działania promieniowania ultrafioletowego o długości fali 193 nanometry. Źródłem tego promieniowania jest specjalny laser podłączony do komputera.

Astygmatyzm jak każda choroba powinna być jak najwcześniej rozpoznana, aby móc wprowadzić leczenie, które doprowadzi do jak najlepszej “kondycji” narządu wzroka.

Cierpicie na astygmatyzm? Jakie leczenie podjęliście/ rozważacie? Dajcie znać!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =