Asymetria piersi - czy to choroba?

Choroby    
ocena

Pewna asymetria piersi występuje u większości kobiet. Jednak nasilenie tego problemu jest bardzo różne. Czasami róznica w wielkości lewej i prawej piersi jest bardzo mała, ale zdarza się, że różnica ta wynosi nawet jeden czy dwa rozmiary. Bardzo często kobiety patrzą na ten problem jak na jakiś defekt, który psuje ich ogólny wygląd. Twierdzą, że jest to nieestetyczne. Część z nich wybiera się do chirurga plastyka.

Asymetria piersi - czy to choroba?

http://pixabay.com

Asymetria piersi może być wadą wrodzoną lub nabytą- szczególnie często u kobiet karmiących, kiedy niemowlak “faworyzuje” jedną pierś. Dochodzi wtedy do jej powiększenia.

W przypadku dużej asymetrii wykonywane są operacje, polegające na albo zwiększeniu albo zmniejszeniu jednej piersi. Nie zawsze da się całkowicie wyeliminować asymetrię, ale poprzez taką operację na pewno można ją zmniejszyć.

Asymetria nie jest rzeczą niebezpieczną. Jakiś czas temu zostały opublikowane badania zagranicznych naukowców, w których stwierdzono, że kobiety mające asymetryczne piersi są mniej płodne. Jak się jednak okazało, badania te zostaly przeprowadzone na 50 pacjentkach, u których badano symetryczność piersi i pytano czy posiada dzieci. Badania takie nie są jednak miarodajne ze względu na zbyt małą ilość osób biorących udział w badaniu oraz fakt, że kobiety te mogły nie mieć dzieci z innych względów, niekoniecznie związanychz  asymetrycznością ich piersi.

Będzie potrzebne:

Nie należy więc martwić się asymetrycznością piersi, gdyż jest to bardzo często występujący problem i nie jest on groźny dla zdrowia. Na pewno w przypadku dużej asymetrii zalecana jest konsultacja z lekarzem i ewentualna korekta.

Macie asymetryczne piersi? Kiedy to zauważyłyście? Czy bardzo Wam to przeszkadza? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =