Choroby Asymetria piersi - czy to choroba?

Asymetria piersi – czy to choroba?

-

Asymetria piersi może być wadą wrodzoną lub nabytą- szczególnie często u kobiet karmiących, kiedy niemowlak “faworyzuje” jedną pierś. Dochodzi wtedy do jej powiększenia.

W przypadku dużej asymetrii wykonywane są operacje, polegające na albo zwiększeniu albo zmniejszeniu jednej piersi. Nie zawsze da się całkowicie wyeliminować asymetrię, ale poprzez taką operację na pewno można ją zmniejszyć.

Asymetria nie jest rzeczą niebezpieczną. Jakiś czas temu zostały opublikowane badania zagranicznych naukowców, w których stwierdzono, że kobiety mające asymetryczne piersi są mniej płodne. Jak się jednak okazało, badania te zostaly przeprowadzone na 50 pacjentkach, u których badano symetryczność piersi i pytano czy posiada dzieci. Badania takie nie są jednak miarodajne ze względu na zbyt małą ilość osób biorących udział w badaniu oraz fakt, że kobiety te mogły nie mieć dzieci z innych względów, niekoniecznie związanychz asymetrycznością ich piersi.

Nie należy więc martwić się asymetrycznością piersi, gdyż jest to bardzo często występujący problem i nie jest on groźny dla zdrowia. Na pewno w przypadku dużej asymetrii zalecana jest konsultacja z lekarzem i ewentualna korekta.

Macie asymetryczne piersi? Kiedy to zauważyłyście? Czy bardzo Wam to przeszkadza? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

Czasami mimo najszczerszych chęci nie udaje nam się pomóc dziecku, rozwiązać nurtującego problemu wychowawczego albo w ogóle nie wiemy jak uporać się z jakąś trudnością. Jest wiele miejsc, w które możemy udać się po pomoc. Podstawowymi są poradnie psychologiczno-pedagogiczne oraz gabinety psychologiczne.

Agorafobia – przyczyny, objawy

Agorafobia, czyli lęk przed otwartą przestrzenią, jest nie tak rzadkim zaburzeniem, jakby się mogło wydawać. Cierpi na nią około 3,5% mężczyzn, oraz prawie 7% kobiet. Jak rozpoznać objawy agorafobii?

Zobacz też

Ochrona motocyklisty: żółwie, buzery, zbroje motocyklowe

Poza kompletnym strojem motocyklowym można pokusić się także o dodatkowe zabezpieczenia, które umożliwiają wzbogacenie zestawu ochraniaczy w oryginalnych strojach lub też dodatkowe ubranie się w ochraniacze na najbardziej zagrożone strefy ciała. Rozwiązania takie szczególnie dużo zyskują na sensowności, jeśli jesteśmy na początku przygody z motocyklami lub planujemy bardziej niż zwykle niebezpieczną przejażdżkę, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabezpieczać się w ten sposób przy każdej możliwej okazji.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: