Choroby Bąblowica - objawy

Bąblowica – objawy

-

To jakie objawy wystąpią w czasie tej choroby pasożytniczej zależy od lokalizacji torbiela. Torbiel w zależności od miejsca występowania uciska różne tkanki i powodują jej rozrost. Kiedy torbiel występuje w wątrobie, może dojść do żółtaczki oraz odczuwania bólu w prawym podżebrzu. Torbiel występujący w płucach, wywołuje świąd, bóle w klatce piersiowej, krwioplucia, kaszel i duszność. Guz występujący w mózgu objawia się bólami głowy, zaburzeniami natury psychicznej na skutek uszkodzenia mózgu. Natomiast guz występujący w nerkach powoduje nawracający ból, krwiomocz,, czy zaburzenie czynności nerek.

Objawy zakażenia tym pasożytem są bardzo różne. Widzimy, że nie są to tylko zaburzenia żołądkowo- jelitowe, które szybko miną. Może dojść do poważnego uszkodzenia w obrębie naszego organizmu.. Nie wolno więc jeść brudnych owoców leśnych w czasie spacerów, bo może się okazać, że na powierzchni tych owoców mogą być przymocowane larwy bąblowca. Często wydaje nam się, że jeśli nam zaszkodzą, to zakończy się to zwykłym zatruciem. Jak widzimy konsekwencje mogą być dużo poważniejsze.

Zdarza Wam się jeść niemyte leśne owoce?

Poprzedni artykułNiedowaga – przyczyny
Następny artykułBezmocz – objawy
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czekolada z chili – przepis

Czekolada z chilli to połączenie znane od wieków. Pili ją już Aztekowie. Przepis jest prosty, a zadowoli każdego łasucha!

Jak ustawić łóżko w sypialni? Feng shui

Wbrew pozorom, o komforcie naszego snu nie decyduje tylko i wyłącznie wygodne łóżko z odpowiednio dobranym materacem. Nie mniej istotne znaczenie ma samo ustawienie tego mebla. Oczywiście, jedni lubią spać pod oknem, inni natomiast wolą gdy w sypialni panuje zupełny mrok, a łóżko stoi w oddalonym od źródła światła kącie.

Zobacz też

Najlepszy styl kierowania firmą

Czym jest styl kierowania? Co jest najważniejsze przy jego wyborze? Jak wybrać styl kierowania, który najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie? I wreszcie - jakich błędów należy się wystrzegać przy dobieraniu stylu kierowania?

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: