Choroby Bladość - przyczyny

Bladość – przyczyny

-

Najczęściej bladość związana jest z chorobą. Występuje w przypadku:

– chorób serca,

– tarczycy (niedoczynność tarczycy),

– niedoczynność przysadki ( która powoduje zmiany hormonal new organizmie),

– gruźlicy,

– szkorbutu,

– białaczki,

– nowotworu złośliwego,

– albinizmu.

U człowieka bladego mogą wystąpić odmrożenia. W przypadku smutnej, wstrząsającej wiadomości, szoku człowiek także jest blady. Ponadto w przypadku zmęczenia, bezsenności, ataku migreny czy silnych bóli głowy. Bladość występuje także w przypadku niedożywienia, ale także strachu, stresu lub uwarunkowań genetycznych.

Widzimy, że przyczyny bladości są bardzo różne,a częstość jej występowania jest bardzo duża.

Jesteście niezdrowo bladzi? Z czego to może Waszym zdaniem wynikać?

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mojito – przepis

Mojito to jeden z najbardziej znanych drinków świata – występował w wielu filmach, serialach. W kultowych „Policjantach z Miami” jeden z bohaterów tropiąc narkotykowych dealerów sączył orzeźwiającego drinka.

Katastrofa budowlana – co to jest, co robić, przyczyny i skutki

Katastrofa budowlana jest bez wątpienia zdarzeniem, które stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi i mienia o znacznych rozmiarach. Nie jest to zdarzenie zaplanowane, jakim jest np. planowe wyburzanie budynku przez wyspecjalizowane firmy z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Sprowadzenie katastrofy budowlanej jest przestępstwem, za które sprawca może trafić do zakładu karnego nawet na 12 lat.

Zobacz też

Jak działa marketing na Facebooku?

Na pytanie jak działa marketing na Facebooku, można dać jednozdaniową odpowiedź. Błyskawicznie. Niezależnie od działań marketingowych na jakie się zdecydujemy, możemy być pewni, że jeśli będą one przygotowane w sposób atrakcyjny, czytelny i ciekawy, rozprzestrzenią się bardzo szybko. Podążający za wymaganiami rynku, klienta i konkurencji przedsiębiorcy, nie mogą sobie pozwolić na zignorowanie nowinki, jaką jest marketing na Facebooku. Amerykański rynek jest już Facebookiem przesycony. W Polsce tworzenie firmowych profili i FanPage teraz osiąga swój największy rozkwit. Wprowadzenie w działania marketingowe promocji na Facebooku, w chwili kiedy zaczyna osiągać szczyt popularności, jest więc czymś takim jak wcześniejsze sadzenie w rolnictwie. Im wcześniej i więcej posiejesz, tym szybciej i większe uzyskasz plony. Spóźnienie nie będzie tolerowane. Czas rozkwitu skończy się wraz z chwilą kiedy internautom spowszednieje portal społecznościowy.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: