Choroby Choroba kociego pazura - objawy

Choroba kociego pazura – objawy

-

Jedyne co może wystąpić to zaczerwienienie czy grudka zapalna w miejscu zadrapania czy ugryzienia przez kota czy psa.

Po kilku tygodniach można zauważyć powiększenie węzłów chłonnych, które mogą ropieć. Ponadto może wystąpić gorączka, zmęczenie, bóle głowy, pleców, mięśni, nudności. Chorobę tą leczy się antybiotykami, które niszczą bakterie, odpowiadające za dane zakażenie.

Jeśli ugryzł nas kot albo pies, również nasz, powinniśmy się bezwłocznie udać do szpitala, ewentualnie lekarza rodzinnego. Koci pazur to nie jedyna choroba, którą możemy się zarazić. Lepiej, żeby naszą ranę pooglądał specjalista.

Zakażenie to nieprzyjemna sprawa, pamiętajmy jednak, że grozi nam również, szczególnie po ataku obcego zwierzęcia, tężec lub, w najgorszym przypadku – wścieklizna.

Znacie kogoś, kto zapadł na tę chorobę? Jak wyglądało i ile trawło leczenie? Podzielcie się doświadczeniami.

Poprzedni artykułBruceloza – objawy
Następny artykułChoroba popromienna – leczenie
Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie ubezpieczenie dla firmy?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z możliwością wystąpienia wielu nieprzewidzianych zdarzeń, dlatego warto odpowiednio się zabezpieczyć poprzez zawarcie umowy ubezpieczenia. Niektóre grupy zawodowe są wręcz do tego zobowiązane np. doradcy podatkowi, jednakże nawet ci przedsiębiorcy dla których ubezpieczenie nie jest obligatoryjne często decydują się na taką formę ochrony.

Białe trufle – przepis

Białe trufle napełniamy czekoladą i kokosem. Są bardzo słodkie, smakują mlecznie. To doskonały pomysł na deser.

Zobacz też

Jakie AGD wybrać do kuchni?

Wybór sprzętu AGD jest bardzo ważnym aspektem nie tylko wystroju i ogólnego wyglądu kuchni, ale także (a nawet przede wszystkim) od niego zależeć będzie w dużej mierze funkcjonalność. Sprawa nie jest łatwa, szczególnie jeśli przejrzymy katalogi znanych firm, zauważymy, że wybór jest ogromny. Najważniejszym kryterium jest kwota jaką możemy przeznaczyć na zakup całego sprzętu. Od tego głównie zależeć będzie, czy możemy pozwolić sobie na wspaniałą pod względem wyglądu i funkcji lodówkę typu side by side (podwójne drzwi) oraz czy nasz piekarnik będzie miał funkcji 10, czy też tylko 5.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: