Choroby Choroby paznokci u rąk - objawy

Choroby paznokci u rąk – objawy

-

Paznokcie u rąk są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne i urazy mechaniczne od paznokci u stóp. Objawy, jakie mogą świadczyć o chorobie paznokci to:

Uniesienie płytki paznokciowej – stan zapalny skóry może świadczyć o grzybicy paznokci
Pogrubienie płytki paznokciowej – ma wiele przyczyn, między innymi: łuszczyca, grzybica, uraz, liszaj płaski, wyprysk kontaktowy, łysienie plackowate, zaburzenia troficzne
Bruzdowanie poprzeczne paznokci – powodem może być choroba zakaźna, miejscowe stany zapalne, choroby serca, egzema, zanokcica
Stan zapalny wału paznokciowego – drożdżyca
Matowa, krucha, zgrubiała płytka – łuszczyca paznokci

Macie jakieś problemy z paznokciami u rąk? Co Was niepokoi? Dajcie znać.

Marta Pardyak

Marta Pardyak – absolwentka Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagielońskiego. Doświadczony kosmetolog. Ukończyła liczne szkolenia i kursy kosmetyczne. Współpracuje z serwisami zajmującymi się tematyką Zdrowia i Urody.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją wielką pasją, nie tylko zawodową, jest kosmetologia oraz wszelkie związane z nią zagadnienia. Piękno pochodzi z duszy, wystarczy to po prostu pokazać! Bardzo lubię doradzać innym osobom w sprawach pielęgnacji i urody, sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Równie mocno interesuje mnie moda oraz trendy. Ikoną mody jest dla mnie Audrey Hepburn oraz Marilyn Monroe. Po dziś dzień mała czarna nie wychodzi z mody, a w ostatnim sezonie Ray-Bany, zapoczątkowane w noszeniu przez Audrey, zrobiły furorę.

Wolne chwile spędzam na uprawianiu sportu lub czytaniu książek, szczególnie tych z literatury kobiecej. Uważam że w życiu najważniejsze jest być sobą, realizować swoje marzenia oraz dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zakończyć toksyczny związek?

Toksyczny związek to nic innego jak relacja między dwojgiem ludzi, która niestety nie jest oparta na miłości czy zaufaniu, ale na zależności i manipulacji uczuciami. Prowadzi ona niestety do tego, że trwający w niej ludzie czują się coraz gorzej, czują się wykorzystywani, przestają odczuwać satysfakcję ze związku, który już dawno przestał być budujący, a stał się niszczący i zabójczy dla siebie i dla nich samych. Taki związek krzywdzi oboje ludzi, odbiera szczęście i rujnuje pewność siebie.

Piesze szlaki turystyczne w Europie

Przecinają Europę wzdłuż i wszerz. Najkrótsze z nich mają nieco ponad 2 tysiące, a najdłuższe więcej niż 10 tysięcy kilometrów. Europejskie szlaki wędrówkowe to trasy turystyczne, które prowadzą piechurów przez ciekawe zakątki Starego Kontynentu. W które z nich łatwo mogą wyruszyć Polacy?

Zobacz też

Długość okresu wypowiedzenia – informacje

Od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Jaki wpływ ma tutaj czas zatrudnienia? Na co może liczyć pracownik zatrudniony na umowę o pracę? A na co pracownik powołany?

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: