Choroby przyzębia - objawy, przyczyny

Choroby    
ocena

Choroby przyzębia występują bardzo często zarówno u dzieci jak i u dorosłych. W przebiegu tych chorób, dochodzi do zaatakowania tkanek podporowych, które występują w zębodołach.

Choroby przyzębia - objawy, przyczyny

photoxpress.com

Jedną z chorób tej grupy jest zapalenie przyzębia - periodontitis. Jest to choroba bakteryjna. Dodatkowo u osób cierpiących na różnego rodzaju zapalenia przyzębia można stwierdzić zaburzenie miejscowych funkcji obronnych organizmu. Takie defekty mogą mieć źródło genetyczne i mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. W przypadku periodontitis należy liczyć sie z ryzykiem utraty zębów. Może to nastąpić w krótkim czasie, ale może też być rozciągnięte w czasie. Podobnie jest w innych chorobach przyzębia.

Innym schorzeniem jest przedpokwitaniowe zapalenie przyzębia, które występuje u dzieci przed 5. rokiem życia, a więc dotyczy uzębienia mlecznego. Objawy pojawiają się w czasie wyrzynania zębów lub zaraz po tym procesie. Także może dojść do utraty uzębienia.

Młodzieńcze zapalenie przyzębia to choroba dziedziczona przez kolejnych członków rodziny. Początkowo dziąsła działają prawidłowo, póżniej jednak pojawiają się problemy.

U osób między pokwitaniem a 35. rokiem życia może dojść do rozwoju gwałtownego zapalenia przyzębia. Okres utajenia może być tutaj bardzo długi- nawet wiele lat.

Do objawów wszystkich chorób przyzębia należą:

- krwawienie z dziąseł

- obrzęki dziąseł,

- ból dziąseł,

- odsłanianie szyjek zębowych,

- rozchwianie zębów

Cierpicie (lub ktoś z Waszych bliskich) na którąś z chorób przyzębia? Jak wygląda leczenie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 2 =