Domowe sposoby leczenia owsików

Choroby    
ocena

Niespokojny sen, drapanie okolic pupy, ból brzucha, podkrążone oczy, a czasem nawet nocne moczenie to sygnały, że w organizmie pojawiły się pasożyty – owsiki. Najczęściej atakują one najmłodszych. Jeśli zatem zauważymy niepokojące objawy, koniecznie udajmy się z dzieckiem do lekarza. Leki na owsicę dostępne są bowiem tylko na receptę.

Domowe sposoby leczenia owsików

http://pixabay.com

Same leki nie zagwarantują jednak pełnego sukcesu. Bardzo ważne z owsikami jest przestrzeganie kilku zasad, które możemy nazwać domowymi sposobami na owsicę:

1) Kiedy okaże się, że Twoje dziecko jest nosicielem wspomnianych pasożytów, koniecznie obetnij mu paznokcie. Jak powszechnie wiadomo maluchy lubią wkładać rączki do buzi, a jeśli najpierw tą samą rączką podrapią się po swędzącej pupie, to istnieje spore ryzyko, że jaja owsików dostaną się spod paznokci do jamy ustnej, a następnie do przewodu pokarmowego i dojdzie do ponownego zakażenia. Pilnuj zatem, żeby dziecko myło ręce po każdej wizycie w ubikacji i nie wsadzało palców do ust.

2) W leczeniu owsicy bardzo ważna jest dieta. Nie podawaj dziecku żadnych słodyczy i słodkich napojów oraz ogranicz spożywane węglowodany. W jadłospisie powinny się znaleźć przede wszystkim produkty bogate w błonnik np. pieczywo pełnoziarniste, otręby, kasze, brązowy ryż oraz warzywa strączkowe, które ułatwią wyróżnianie.

3) Zadbaj o porządek w domu. Wycieraj codziennie kurze z mebli oraz podłogę na mokro, dokładnie odkurzaj dywany, a bieliznę, pościel i ręczniki wszystkich członków rodziny pierz w co najmniej 60 stopniach, a następnie wyprasuj. Ścierki i inne akcesoria do sprzątania wyrzuć po użyciu albo dokładnie wymyj/wygotuj. Zadbaj także o czystość zabawek dziecka – wrzuć je do pralki albo wyparz. Najlepiej codziennie zmieniaj maluchowi piżamę oraz ręcznik. Na noc zakładaj obcisłą bieliznę, żeby utrudnić drapanie okolic odbytu.

4) Świąd towarzyszący owsikom można złagodzić naparem z szałwii bądź maścią z nagietka.

Jeśli Twoje dziecko zachorowało na owsicę, koniecznie poinformuj o tym w przedszkolu. Pamiętaj także, że odrobaczeniu powinny poddać się wszyscy domownicy.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =

domowe sposoby są słabe. najlepiej pasożyty zwalcza się lekiem przeciw pasożytniczym takim jak Pyrantelum medana, jest bez recepty jako chyba jedyny taki lek na rynku

~ wiola / 2017-08-14 11:34:33
oceń komentarz: (0) (0)